Mióta az iOS 5-tel együtt bemutatkozott a hangvezérelt Siri alkalmazás, az Android felhasználók is elkezdtek ácsingózni egy hasonló mobil személyi titkárra. A Google most bevásárolt egy hasonlót, ami még ugyan nem tökéletes... igaz, a Siri sem az.
Az Apple mobil operációs rendszerének legfrissebb verziójához az egyik legnépszerűbb kiegészítő a Siri, amely egyfajta hangvezérléssel kombinált személyi asszisztens. Kérdésekre válaszol, keres, navigál... Persze még nem tökéletesen, nem is véletlenül maradt a béta verzió megjelölés az alkalmazás neve mellett.

Ennek ellenére az iPhone-osok azóta is ezzel az újdonsággal "villognak" az egyéb operációs rendszert használók előtt, akik rendre félreértett hangutasításokról, helytelen válaszokról tanúskodó képernyőfotókkal válaszolnak. A Google mindeközben igyekezett egy komoly versenyzőt keresni, amelyet szembeállíthat az Apple aktuális szenzációjával: egy mostani felvásárlás ennek lehet előfutára.


Te is lehetsz denevér A Clever Sense fejlesztőcég honlapján megjelent közlemény szerint a Google megvásárolta őket és az általuk fejlesztett megoldásokat - köztük egy Alfred névre hallgató mobil személyi titkárt. A Batman képregények nyugodt, ám mindentudó inasáról elnevezett alkalmazás ugyan még önmagában nem teljes értékű Siri-konkurens, ám a Google célja valószínűleg az, hogy több más fejlesztéssel összegyúrva igazi ellenfelet állíthasson csatasorba.

Az Alfred most elérhető változata (mely egyébként Android mellett iOS-re is megjelent) egyelőre hangvezérlés nélkül, ám mégis hasonló szolgáltatásokat kínál, mint a Siri. A Clever Sense inasa mostani állapotában éttermeket, bárokat és szórakozóhelyeket kezel. Kereshetünk vele személyes preferenciáinknak megfelelő célokat, és folyamatosan taníthatjuk azáltal, hogy az általunk meglátogatott helyeket értékeljük. Így az alkalmazás egy idő után már magától ismeri, miket kedvelünk és milyen célpontokat kerülnénk el szívesen, ezáltal képes számunkra önállóan éttermet vagy egyéb helyszínt ajánlani földrajzi helyünk illetve a napszak függvényében.


Tanul, figyel és ajánl - az Alfred egy idő után megismeri ízlésünket

Fontos csavar a gépezetben A Clever Sense régebbi közleményei és bejelentései alapján az Alfred mostani változata csak egy kis szelete, előfutára egy sokkal szélesebb körben használható asszisztensnek. Ha a fejlesztőcég valóban belekezdett az alkalmazás ilyen jellegű továbbépítésének, ezt minden bizonnyal már a Google színeiben teheti meg, jóval bővebb lehetőségekkel megtámogatva.

Arról már jó ideje keringenek értesülések, hogy az Androiddal kapcsolatban már készül egy általános hangfelismerő funkció, illetve olyan mesterséges intelligencia modulok, amelyek a kezelőfelület interaktivitását növelhetik - ha ezeknek a pletykáknak is alapot adunk, az Alfred egy Sirihez hasonló, teljeskörű megoldás egyik fontos eleme lehet.

Így mutatkozott be az iPhone 4S és a Siri mobil asszisztens
Ilyenek lesznek az okostelefonok 2012-ben
Az iPhone-os sárkány magyarul is beszél

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.