Az Asus Eee Pad Transformer Prime az Egyesült Államokban már előrendelhető, és hamarosan Európába is eljut: a Transformer sorozat második generációja lesz az első olyan táblagép, amelyben Nvidia Tegra 3 processzor dolgozik.
Az Eee Pad Transformer első generációja kifejezetten jó szakmai reakciókat zsebelhetett be, amelyet egyrészt izmos hardveres hátterének, másrészt pedig egy "áthidaló ötletnek" köszönhetett. Ez nem volt más, mint egy különálló, touchpaddel is rendelkező, teljes értékű billentyűzet, amelyet a tablethez csatolva egy mini-notebookot állíthattunk össze. Már a kanyarban van az utód, hasonló kiépítéssel, de még izmosabb belsővel.

A netbookok utolsó reménye A 10,1 hüvelyk átmérőjű, 1280x800 képpontos felbontású kijelző mögött az Nvidia legújabb Tegra 3-as sorozatú processzora dolgozik, így a Transformer Prime a világ első négymagos chippel szerelt tabletje is egyben. Az eszközben 1 gigabájtnyi memória, valamint 32 illetve 64 gigabájtos háttértár található, hátoldalán egy 1080p felbontású videók készítésére is alkalmas, 8 megapixeles kamera foglal helyet, amely az előlapon egy 1,2 megapixeles kistestvért is kapott.

A tablet tömege (billentyűzet nélkül) mindössze 0,58 kilogramm, és csupán 8,3 milliméter vastag, akkumulátora folyamatos használat mellett 12 órán át képes "életben tartani".

Samsung Galaxy Note teszt: ilyen az okosteletablet
Az Amazon olcsó telefont tervez az olcsó tablet után
Windows 8-as tablettel támad nyáron a Nokia

Az első generációs Transformer önmagában a piacon kapható egyik legolcsóbb Android 3.x (Honeycomb) tabletnek számított, amelyhez a külön vásárolható billentyűzet kívánatos extrát is adott mindazoknak, akik nem csak médiafogyasztásra, de tartalom-előállításra is használták. Az amerikai piacon az előrendelési árak alapján óvatosan feljebb tornászták a Transformer Prime árát, a 32 gigabájtos változat 499, míg a 64 gigabájtos 599 dollárért kapható - a billentyűzetet külön, 149 dollárért lehet beszerezni.

Induláskor 3.2-es Android verziót találhatunk az eszközökön, de a gyártó ígéretei szerint még idén letölthetővé válik a 4.0, tehát az Ice Cream Sandwich frissítés is. A friss tabletes hibridet december első napján már ki is próbálhatja a Bitport csapata, ezért hamarosan részletesebb, első kézből származó tapasztalatokkal is szolgálhatunk.

Az olaszok olajjal locsolgatják az USA és az EU parázs kereskedelmi vitáját

Az amerikai techvállalatokkal szemben támasztott olasz áfakövetelés minden olyan vállalatot érinthet, ahol ingyenes szolgáltatásokat kötnek össze a felhasználói adatok begyűjtésével.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.