Az Apple vezetője az iPhone-ok garanciális üzletpolitikája miatt kért elnézést a kínai vásárlóktól.
Ami Steve Jobs idejében elképzelhetetlen volt, az Tim Cook „uralkodása” alatt már másodszorra történik meg. Cook első alkalommal akkor követte meg az Apple termékek felhasználóit, amikor kiderült, hogy az Apple saját térkép és navigációs alkalmazása, az Apple Maps vállalhatatlanul rosszul sikerült. A cég első embere akkor nyilvánosan kért elnézést mindenkitől, és megígérte, hogy minden erejükkel az alkalmazás kijavításán lesznek. 

Nem egyenlő bánásmód  Ha a Google kigolyózása fontos volt az Apple-nek, akkor a kínai vásárlók (szolgáltatók) magához édesgetése egyenesen életfontosságú a cég számára. Éppen ezért Tim Cook ismét a bocsánatkérése eszközéhez folyamodott, mivel rengeteg kritika érte a vállalatot az iPhone-ok garanciális feltételei miatt. Az utóbbi hetekben a kínai állam tulajdonában lévő China Central Television, illetve több napilap is arról cikkezett, hogy az Apple hátrányosan megkülönbözteti a kínai vásárlóit, mert a nyugat-európai országokhoz képest nekik hátrányosabb garanciális feltételeket biztosít.



Tim Cook Kínába látogat: fontos terület számukra (fotó: Apple/AP)

Az elégedetlen hangokat azok az iPhone 4-, illetve iPhone 4S-tulajdonosok kezdték hallatni, akik azt tapasztalták, hogy a hibás készüléküket az Apple nem cserélte ki egy teljesen új mobilra (ahogy azt a gyakorlat szerint az USA-ban teszik), hanem igyekezett pótalkatrészekkel és javítással rendbe hozni a problémás mobilokat. A helyi média azért rágott be, mert szerintük az Apple a helyi törvényeket akarja kijátszani ezzel a módszerrel. A vonatkozó kínai törvények értelmében ugyanis a kicserélt mobilokra újabb egy éves garanciális időszak indul a csere időpontjától. Ezzel szemben az Apple a javított készülékekre mindössze 90 napos garanciát vállal.

Bocs, mostantól minden jó lesz  Az Apple helyi képviselet első körben úgy reagált, hogy kínai üzletpilitikájuk semmiben sem különbözik a a többi országban követettől. Ez a kijelentés azonban csak olaj volt a tűzre, és a kínai lapok még erősebben támadták a gyártót. A hangok ekkor már eljutottak Cookhoz is, aki az Apple kínai oldalán tette közzé bocsánatkérő levelét: „őszintén bocsánatot kérünk a vásárlóinktól, amiért problémát és zavart okoztunk”, szól az a bizonyos sor.

A levélben ezen kívül Cook megígéri, hogy pozitív irányban változtatnak az iPhone 4 és 4S készülékek garanciális javítási feltételein, röviden, egyértelműen fogalmazzák meg a további feltételeket az Apple oldalán, és azt is biztosítják a vásárlóknak, hogy ezentúl könnyebben jelezhetik a problémáikat.
 
Munkaügyi ellenőrzést kezdeményez Kínában az Apple 
Kína lesz a luxuscikkek legnagyobb vásárlója
Távoznia kell az Apple-től az iOS-ért felelős veteránnak

A levéllel az Apple tulajdonképpen elismeri az eddigi garanciális gyakorlatot, és megígéri, hogy a hibás iPhone-okat cserélni fogják a garancia megújítása mellett. A gesztus nem véletlen Tim Cook és az Apple részéről: most a kínai piac a legfontosabb a gyártó életében. Az elmúlt negyedév során a kínai régióban (Kína, Tajvan, Hongkong) 6,83 milliárd dolláros bevételt ért el az Apple, ami az elősző év hasonló időszakához képest 67 százalékos növekedést jelent. USA, valamint Európa összesített piaca után Kína a harmadik legnagyobb piac az Apple számára, és utóbbi egyben a leggyorsabban fejlődő terület is.

Idegesítéssel küzd a képernyőfüggőség ellen egy új alkalmazás

Mivel az időkorlátos-kiléptetős módszerek nem igazán hatékonyak, a kutatók új módszerrel próbálnák meg rávenni a felhasználókat, hogy néha kapcsolják ki az okostelefonjukat.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.