Az Android egyik előnye néha a hátránya is lehet: a rendszer képes akár kifejezetten olcsó telefonokon is futni, ezek viszont nem épp a sebesség bajnokai. Nem árt tehát pár trükköt bevetni a rendszer - és a telefon - felgyorsítására. Nem csodát árulunk, csupán egy kis rendrakásra buzdítunk mindenkit.
A cikk címe talán nem késztette azonnali kattintásra a mai "legmenőbb" okostelefonok tulajdonosait, hiszen az 1 gigahertzes, kétmagos processzorral szerelt modellek használata közben igen ritkán merül fel a lassulás problémája. Aki viszont még csak most próbálkozik az Androiddal valamilyen olcsóbb modell (például a nagyon kedvező árú ZTE Blade vagy a Red Bull Mobile különféle változatai) segítségével, biztosan hasznát látja majd pár trükknek.

Persze senki ne várjon misztikus alkalmazásgyorsító varázslatokat, csupán pár olyan használatbeli könnyítést, amely néhány extra másodpercet (gyengébb készülékek esetén több tucatot) eredményez: rendet rakunk az ikonok, appok és widgetek rengetegében.


Mindent a helyére! Ha kedvenc alkalmazásainkat folyamatosan úgy kell keresgélnünk, hogy a sokadik almenüben kotorászunk utánuk, eleve időt veszítünk, ráadásul a gyengébb mobilokon a menük megnyitása és görgetése szintén nem épp villámgyors. Ezért érdemes a leggyakrabban használt alkalmazásokat a főképernyő(k)re tenni: a listában nyomjunk az ikonjukra, és tartsuk nyomva pár másodpercig: ekkor az aktuális főképernyőre ugrunk az ikonnal együtt, ahol letehetjük, és ezentúl közvetlenül elérhetjük. Egy másik módszerrel is megoldhatjuk ugyanezt, nyomjunk hosszan a főképernyő egyik üres helyére, a felugró listából válasszuk az alkalmazások menüpontot, a következő listából pedig keressük ki, melyik appot szánjuk a kijelölt helyre.

A főképernyőn pedig szintén ezzel a módszerrel rendezhetjük át az ikonokat. Tartsuk őket lenyomva, majd húzzuk a kívánt helyre. Mivel az Android több további képernyőt is képes kezelni, át is húzhatunk alkalmazásokat, ehhez szintén lenyomva tartva húzzuk őket közel a képernyő jobb vagy bal széléhez. Törölni pedig hasonló módszerrel tudunk, csak itt a képernyő alján lévő sávra kell húznunk a nem kívánt ikont.

Helyes widgethasználat, fél siker Természetesen nem csak ikonokat helyezhetünk el a főképernyőn, hanem úgynevezett widgeteket, tehát kisalkalmazásokat is. Ezek általában egy teljes alkalmazás apró előnézetei, tipikusan ilyen az óra. Néha azonban kifejezetten hasznos funkciókat is előcsalhatunk, például az email-kliens előnézetével, így nem kell folyamatosan elindítani a teljes levelezőt, mégis látjuk, ha új üzenetünk érkezik. Widgeteket a fenti, üres helyről indított módszerrel is kitehetünk, értelemszerűen a felugró lista "widgets" pontját választva.

Arra viszont figyeljünk, hogy ne pakoljuk tele a kis munkaasztalt csillogó-villogó, ám felesleges widgetekkel, ezek szintén belassítják a készüléket. Tipikusan ilyen a több gyártó által is alapértelmezetten beállított időjárásjelző: ezt az ikonokhoz hasonlóan nyomva tartva a szemetesbe húzhatjuk, felszabadítva a helyet és némi rendszererőforrást.


A HTC Sense vagy a Samsung TouchWiz speciális kezelőfelülete több előre
beállított widgettel érkezik: a feleslegeseket, például az erőforrásvámpír
időjárásjelzőt nyugodtan lelőhetjük az animált hátterekkel együtt

Weblapok közvetlen közelben Kedvenc weboldalaink megtekintéséhez sem kell mindig megnyitni a böngészőt, majd begépelni az oldal címét: egyetlen ikon képében ezt is elhelyezhetjük a kezdőoldalon. Navigáljunk el a kívánt oldalra, majd a menü gomb megnyomása után az opciók között válasszuk a "more" vagy "tovább" opciót: a megjelenő lehetőségek között megtaláljuk az "add shortcut to home" lehetőséget. A nyitott oldal ikonja máris a főképernyőre kerül, innentől egyetlen kattintással megnyitható.

Újrázás egyszerűen A leggyakrabban használt alkalmazások elindítására még egy kifejezetten gyors megoldás ajánlható. Az általában ház ikonnal jelölt "home" gombot tartsuk nyomva, ekkor felugrik egy ablak a legutóbb használt alkalmazások listájával, ezek közül könnyen kiválaszthatjuk a megfelelőt.

Hová tettem...? Ha már teleszórtuk a különböző kezdő- és melléklapjainkat ikonokal és widgetekkel, könnyen elveszhetünk közöttük, így tehát visszajutunk az eredeti problémához, és sokáig keresgélhetjük a kedvenc alkalmazásunkat. A "home" gombra kétszer rányomva azonban kicsinyítve megkapjuk az összes képernyő tartalmát, innen már gyorsan ráismerhetünk, melyik lapot is keressük: erre már csak rá kell böknünk a képernyőn, és indíthatjuk is a kívánt appot.

4+1 tipp a lassú PC felturbózására
Így használjuk biztonságosan az iPadet a cégnél
Három alternatív webes kereső kalandvágyóknak

Rendezett csoportok A képernyőkön nem csak appok vagy widgetek, de mappák is elhelyezhetők: az üres helyről indított elhelyezési trükköt követően a listából a "folders" opciót kiválasztva létrehozhatunk egy gyűjtőmappát, amelybe kedvünk szerint vehetünk fel gyakorlatilag bármit, appoktól webes hivatkozásokon át dokumentumokig. Innentől már csak annyi a dolgunk, hogy a mappa fölé húzzuk a belehelyezendő elemeket, majd elengedve beleejtjük őket.

Testre szabott gombok Egyes készülékek speciális kezelőfelülete lehetővé teszi, hogy a telefon hardveres gombjainak funkcióit külön is beállítsuk. A Motorola Atrixben például az Android beállítási menü "applications" szekciójában találunk egy "double tap home launch" lehetőséget. Itt azt adhatjuk meg, hogy a "home" gomb dupla megnyomására milyen funkció induljon el automatikusan - így gyorsan elérhetjük az általunk legtöbbet használt funkciót a híváslistától a kedvenc üzleti alkalmazásunkon át az Angry Birds-ig.

Eternus CS800: hatékony adatbiztonság deduplikációval (x)

Jön a félmilliós iPad brutál neurális feldolgozó egységgel

Ez persze csak az alapár, az extrákért külön kell fizetni. A nagyobb modell minden extrával forintban bőven millió fölött lesz.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.