A Silent Circle legújabb mobil alkalmazása abban segít, hogy titkosítottan lehessen üzeneteket és fájlokat küldeni okostelefonokkal, egyelőre iPhone-okkal.
A mobil kommunikáció egyik sarkalatos pontja, hogy a megosztott fájlok, adatok sértetlensége biztosítható legyen. Ez okostelefonok és táblagépek esetében nem minden esetben kézenfekvő, és a megoldása sem mindig egyszerű. A Silent Circle most létrehozott egy olyan platformot, amely a hang-, video-, szöveg- és fájlátvitel során titkosítást biztosít. (Az appot a Biztonságportál mutatta be.)



A Silent Text különböző alkalmazások és üzleti dokumentumok titkosítását biztosítja. Egyebek mellett a Word, az Excel, a Powerpoint, a Pages és a PDF dokumentumok, a CAD-rajzok, a video- valamint képállományok titkosítását is támogatja. A felhasználó szempontjából a mobil alkalmazás egyszerűen használható, hiszen úgy működik, mint egy "hagyományos" azonnali üzenetküldő. A lényeg azonban a háttérben működik.

A Silent Circle az adattovábbítás során az úgynevezett SCIMP (Silent Circle Instant Messaging Protocol) protokollra támaszkodik. Ahogy a felhasználó rákattintott a küldés gombra, azonnal megtörténik az üzenet vagy a fájl titkosítása. Utána az adatok a Silent Circle központi szerverein keresztül kézbesítődnek. Az adatok tehát a mobil készüléket már titkosítottan hagyják el, és azokat a Silent Circle szerverei sem tudják dekódolni. A biztonságot fokozza, hogy minden egyes üzenetváltás során új kulcs képződik a titkosításhoz. A kommunikációhoz a cég Kanadában üzemeltet egy adatközpontot, de tervezik egy svájci és egy ázsiai központ létesítését is.

Anonimitást biztosít A cég hangsúlyozta, hogy a kommunikáció naplózását minimalizálta: csak a legszükségesebb adatokat tárolja, például az IP-címeket hét napig. A jövőben azonban várhatóan ez az adatmegőrzési idő egy napra csökken. Jelenleg egyébként nem az a probléma, hogy sok adatot tárolna a Silent Circle rendszere, hanem pontosan az, hogy keveset. A cég ugyanis tart attól, hogy a szolgáltatását az anonimitás biztosítása miatt nem feltétlenül csak legális célokra fogják használni.

A Silent Text jelenleg az Apple iOS-alapú okostelefonokkal és táblagépekkel kompatibilis, de a fejlesztők ígérete szerint hamarosan működik androidos eszközökkel is. Az alkalmazás ugyan ingyenesen letölthető, de a használatához igénybe kell venni a Silent Circle szolgáltatását is, amelyért viszont már fizetni kell, igaz csupán 20 dollárt havonta. Ez az ár magában foglalja a biztonságos hangátvitelt lehetővé tevő Silent Phone, a titkosított videohívásokat és videokonferenciákat nyújtó Silent Eyes, valamint a közeljövőben elérhetővé váló, védett levelezést biztosító Silent Mail szolgáltatást is.

A Nokia látja minden felhasználó internetforgalmát?
Lelakatolt adatok: mire jó a titkosított pendrive?

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.