Bennfentesek szerint a finn mobilgyártónál megelégelték Olli-Pekka Kallasvuo küszködését az okostelefonok piacán, és új elnök-vezérigazgató után néznek.
Tény, hogy a Nokia még mindig a világ legnagyobb mobilgyártója, összességében minden más versenytársuknál több készüléket adnak el, ám egyre nehezebben boldogulnak az iPhone és az androidos készülékek szegmensében.

Lejtmenet, fék! | A finn vállalat egyre inkább megszenvedi a drága, érintőképernyős telefonok terén mutatott bizonytalankodását: részvényesei is egyre többször adnak hangot nemtetszésüknek, ám a bizakodó (vagy inkább biztató) hangvételű vezetői beszámolók és ígéretek nem igazán találnak utat hozzájuk. A New York-i tőzsdén három hónap alatt 42 százalékot esett a Nokia-papírok árfolyama, és egyre többen fenyegetőznek még ilyen árak mellett is azzal, hogy megszabadulnak tulajdonrészüktől.

Az új vezető kereséséről felröppent információkra egyelőre nem érkezett hivatalos válasz: a finn szóvivő nem nyilatkozott, az amerikai médiával foglalkozó Laurie Armstrong pedig csupán annyit fűzött a hírekhez, hogy nem hajlandó spekulációkkal foglalkozni. Pedig az állítólagos bennfentes informátorok nagyon is valós alapokat erősítenek híreikkel. A vállalat nagyon elkötelezett a váltás mellett, az igazgatótanács szeretné már ebben a hónapban dűlőre vinni az ügyet - mondta egyikük. Állítólag már több jelölttel is folynak a tárgyalások, és egyikük, egy amerikai tech-gyártó igazgatója azért mondta vissza a lehetőséget, mert nem akart Finnországba költözni.

Az idő és az ő vasfoga | Olli-Pekka Kallasvuo, a jelenlegi elnök-vezérigazgató 2006-ban került posztjára, még az első iPhone bemutatása előtt: akkor egy erős, minden fronton biztonságban lévő, dinamikus vállalat vezetői székébe ült. Az Apple divattelefonja által elindított bumm azonban valahogy elkerülte a Nokiát, az egykor szebb napokat látott Symbian operációs rendszer mára igencsak elöregedett, és hiába jelentik be a köztes megoldásként funkcionáló harmadik generáció után máris a Symbian^4-et, az iPhone OS és az Android által uralt szegmensben óriási késést kell behozniuk. Az N8-tól pedig készülékek frontján várják a csodát, ám a lemaradás miatti veszteségeket itt is nehéz lesz behozni.

Csak egy apró jel: az Apple már tavaly ősszel átvette a Nokiától a legjobb profittal rendelkező mobilgyártó címét, amikor 2009 harmadik negyedévében 1,6 milliárd dolláros nyereséget realizált az iPhone eladásokkal, míg a Nokia 1,1 milliárdos haszonnal zárta az időszakot. Ehhez ráadásul azt a beszédes adatot is érdemes csatolni, hogy ezen profitot a Nokia 108,5 millió eladott telefon után tette zsebre, míg az Apple csupán 7,4 millió készüléken keresett majdnem másfélszer annyit...

A vállalat a tervek szerint csütörtökön hozza nyilvánosságra legfrissebb pénzügyi eredményeit, és gyakorlatilag minden elemző szerint újra magyarázkodniuk kell majd. Bár addigra még valószínűleg nem lesz bejelentés az új vezetővel kapcsolatban, az talán kiderül, hogy a kereséssel kapcsolatos híreknek mennyi a valóságalapja.

Mégsem annyira önálló a Sora videógenerátor, mint ahogy azt gondolnánk

Az egyik népszerű Sora-klip kapcsán újra kiderült, hogy a mesterséges intelligencia sosem annyira penge, mint ahogy azt a fejlesztők el akarják hitetni a közönséggel.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.