A táblagépek állnak a rangos Las Vegas-i show fókuszában, egymást érik a bejelentések, bemutatók. A nagyközönség is megtudhat mindent a Lenovo és az ASUS tabletjeiről, és várjuk, mit villant az ARM-ra optimalizált Windows bejelentéssel a Microsoft.
Folyamatosan érkeznek a január 6-án induló Consumer Electronic Show-val kapcsolatos bejelentések, olyan termékek és újdonságok hírei, amelyek első bemutatóját a Las Vegas-i elektronikai seregszemlére időzítik a gyártók.

A show egyébként teljesen kiheverte a válságot: 2500-at is meghaladja a részt vevő gyártók száma, a szervezők több mint 120 ezer látogatóval számolnak, a keresleti és kínálati oldal is erősen ráállt arra, hogy (ezek szerint) újra akad elektronikai eszközökre költhető pénz a tárcákban és bankszámlákon.

Ha akarom, monitor, ha akarom, tablet Az IBM árnyékából jó ideje kilépett Lenovo is a CES-re időzítette első táblagépének bemutatóját. A kreativitás magasiskolájaként LePad névre keresztelt eszköz ráadásul csak az első a sorban, a gyártó az idei évre még több, a jelenlegitől eltérő felépítésű tabletet időzít.

A LePad 10,1 hüvelykes érintőképernyővel szerelt, Android 2.2-t futtató tablet, amelyben egy 1,2 gigahertzes Qualcomm Snapdragon processzor dolgozik. A január 6-án este a nagyközönségnek is bemutatkozó táblagép elsőként Kínában kerüla boltokba, Wi-Fis változata 399, 3G-s verziója pedig 449 dolláros áron lesz elérhető. Hivatalos közlemény még nem született arról, mikor érkezik más országokba is az eszköz, elejtett megjegyzésekből azonban sejthető, hogy hamarosan az Egyesült Államokban mindenképpen felbukkan majd.


A LePad és választható "bölcsője", az U1

A LePad érdekessége egy másik, kapcsolódó termék, az IdeaPad U1, amely olyan, mint egy netbook monitor nélkül: a kijelző funkcióját pedig a LePad töltheti be, amelyet rácsatlakoztathatunk az Intel Atom processzorra épülő, Windows alapú gépre.

Nyílik az ablaktábla Nemsokára azt is megtudhatjuk, mit villant a Microsoft tabletfronton. Szintén január 6-án lesz ugyanis Steve Ballmer beszéde, amelyben a hírek szerint a vezető bemutatja az ARM architektúrára optimalizált, táblagépek kezelésére kihegyezett Windows verziót.


Jó kérdés, mennyire késik el egy ilyen megoldással a Microsoft, hiszen a tabletpiacon az iOS és az Android gigászi csatája mellett a réseket a RIM is próbálja betömködni a PlayBook-kal, ám esetleg sikert hozhat, ha az asztali számítógépek felhasználóit célozzák meg, akik hozzászoktak a Windows kinézetéhez és funkcionalitásához.

Nem fogy ki a szusz Az ASUS műhelyéből már kiszivárgott egy tablettel kapcsolatos hír, ám most több konkrét modellt is bemutattak. Az Android Honeycomb alapú EeePad MeMo egy multitouch és stylus segítségével is kezelhető, 7 hüvelykes képernyővel szerelt eszköz. A Qualcomm Snapdragon processzor által hajtott kis tablet számára állítólag nem okoz gondot a 1080p felbontású HD filmek lejátszása sem.


Az idei ASUS tabletek: MeMo (1), EP121 (2), Transformer (3) és Slider (4)

A névről már ismert EP121-t a gyártó egyszerűen "a legerősebb tablet" jelzővel látta el, nem véletlenül. A Windows 7-et futtató eszközben Intel Core-i5 470UM processzor, 64 gigabájtos SSD meghajtó, 4 gigabájtnyi RAM dolgozik, kijelzője pedig 1280x800 képpontos.

Az EeePad Transformer a gépelés megszállottjainak kitalált mobil eszköz: a 10,1 hüvelykes, 1280x800 képpontos kijelzővel szerelt tablet széthajtható, valódi QWERTY-billentyűzettel - az eszköz ilyenkor ráadásul vékonyabb még egy iPad-nél is. A tabletbe NVIDIA Tegra 2 processzort szereltek, akkumulátora pedig akár 16 óráig is dolgozik egy feltöltéssel.

Végül pedig az EeePad Slider nem más, mint egy kicsúsztatható QWERTY-billentyűzettel rendelkező hagyományos tablet. A Tegra 2 alapú eszköz szintén Honeycomb operációs rendszerre épül, melyet - az összes többi androidos géppel együtt - átalakított kezelőfelülettel lát el az ASUS. Boltokba először a bikaerős EP121 kerül 999 illetve 1099 dolláros áron (Wi-Fis illetve 3G-s kiépítésben), ezt áprilisban követi a Transformer több konfigurációban 399 és 699 dollár közötti árakon. A Slider szintén több kiépítésben érkezik májusban 499 és 799 dollár között, a MeMo pedig 399 és 699 dollár közötti árakon lesz elérhető júniusban.

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.