Mostanában minden az iPad és az iPhone sikeréről szól - a fogyasztói piacon. Pedig úgy tűnik, a tablet és az okostelefon egy nem várt szegmensben, az üzleti alkalmazások piacán is beerősít.
Hirdetés
 


Feltörekvő versenyzők | Az Egyesült Államokban az üzleti okostelefonok piacát eddig toronymagasan vezette a BlackBerry, ám a tavaly novembertől idén február végéig tartó időszakot vizsgáló tanulmány szerint az előny szép lassan zsugorodni kezdett. A BlackBerry ugyan még mindig 69 százalékkal vezet, ám a háttérben növekedni kezdett az üzleti célokra használt iPhone-ok száma is: novemberben már 22 százalékon állt, februárra pedig 27 százalékra növekedett a vállalatoknál használt okostelefonok közül az Apple készülékeinek aránya. Óvatosan bár, de az Androidot futtató készülékek is feljövőben vannak, az üzleti okostelefonok 7 százalékán fut a Google operációs rendszere.

Alkalmazások farvizén | Az elemzők szerint az üzleti szektort nem is annyira a telefonok képességei, mint inkább a rohamosan bővülő szoftverkínálat győzte meg. A ChangeWave példaként a Salesforce szoftverletöltő szolgáltatás adatait említette: a vizsgált időszakban 200 ezernél is többen töltöttek le tőlük iPhone-ra írt üzleti kapcsolatokat kezelő szoftvert, míg az addig vezető BlackBerry letöltések száma 60 ezer alá esett.

A szakértők szerint fontos, hogy egyre több olyan alkalmazás jelenik meg, amely a Microsoft, az IBM vagy az SAP üzleti megoldásait kapcsolja össze az iPhone vagy iPad készülékekkel, az új iPhone OS 4.0 pedig még flexibilisebbnek ígérkezik a külső fejlesztők által írt alkalmazások kezelésében.

Egy másik kulcsszó pedig a virtualizáció, amely terén szintén nap mint nap történik valamilyen új fejlesztés - az ultrahordozható Apple készülékek pedig a tanulmány szerint kifejezetten alkalmasak ilyen környezetek futtatására is. Ugyan a tanulmány nem terjed ki az európai folyamatokra, ám az egyre gyarapodó üzleti szoftverpark bizonyára az öreg kontinens vállalati iPhone és iPad felhasználóinak számára is serkentőleg hat majd.
 

Pár év alatt 600 milliárd dollárt verne el infrastruktúrára a tőzsdére készülő OpenAI

A világ legjelentősebb mesterségesintelligencia-fejlesztőjénél nem aggódnak különösebben az MI-lufi kipukkanása miatt. A cég 2030-ig szóló tervei szerint a világ pénzénél is egy kicsit többet költének adatközpontokra.
 
Hirdetés

Produktivitás mint stratégiai előny: mit csinálnak másként a sikeres cégek?

A META-INF által szervezett Productivity Day 2026 idén a mesterséges intelligencia és a vállalati produktivitás kapcsolatát helyezi fókuszba. Az esemény középpontjában a META-INF nagyszabású produktivitási kutatásának bemutatása áll, amely átfogó képet nyújt a magyar vállalatok hatékonyságáról és működési kihívásairól.

Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.