Az Apple-lel az okostelefonok piacának első helyéért versengő koreai vállalat újrafaragja flash alapú tároló chipjeit, amelyek akár négyszer gyorsabbak is lehetnek a jelenleg használt megoldásoknál.
A telefonok beépített háttértárolóira egyre nagyobb feladat hárul. A legújabb okostelefonokban már nem csak telefonszámok, e-mailek és egyéb, gyors elérést nem feltétlenül igénylő adatokat tárolnak, hanem multimédiás tartalmakat és különféle "nagy sűrűségű" információkat. Egy nagyfelbontású, vagy térhatású film lejátszásakor nem csak a telefonok processzora kezd el gőzerővel dolgozni, a nagy adatmennyiség folyamatos, akadásmentes átadásához az eddigieknél jóval strapabíróbb, gyorsabb háttértárra is szükség van.



Gyors(fu)tárhely A Samsung eMMC Pro Class 1500 névre hallgató chipek 16 és 64 gigabájt közötti kapacitással készülnek, és a vállalat közleménye szerint az iparág leggyorsabb adatelérést kínáló megoldásainak számítanak. Olvasási sebességük másodpercenként 140 megabájt, adatot írni pedig másodpercenként 50 megabájtos kapacitással képesek. Véletlenszerű adatelérési sebességük 3500 IOPS (input/output művelet másodpercenként), írás során ugyanez 1500 IOPS. A prototípusok mérési eredményei alapján a jelenleg használt flash chipek sebességénél átlagosan négyszer gyorsabb az új technológia.

A mobil eszközökbe beépíthető formában gyártott újfajta chipek nem csak a sebesség terén győznek a korábbi megoldások fölött. Egy 64 gigabájtos eMMC egység tömege a jelenleg használtaknak csupán töredéke, mindössze 0,6 gramm, és energiafogyasztását is jelentősen megzabolázták.

A chipeket a Samsung még idén gyártani kezdi 20 nanométeres gyártási technológiával rendelkező üzemeiben (a jelenleg használt chipek csíkszélessége még 30 nanométer). Arról viszont még nincs hivatalos információ, mikortól várható az új chipekkel szerelt eszközök megjelenése: egyesek szerint az első ilyen készülék a jövőre várható Galaxy S IV lehet, de szakértők szerint a Samsung versenytársai (akár még a nagy ellenfélnek számító Apple) is hamarosan bevásárol a gyors apróságokból.

Galaxy Note II és Windows-tablet: mit szerel a Samsung?
Amerikában nincs kegyelem a Samsungnak
Samsung Galaxy S III kontra HTC One X: na, ki a király?

A Microsoft és az Amazon is a zsebébe nyúl a franciák kedvéért

Közel 6 billió forintnak megfelelő külföldi befektetés bejelentésére lehet számítani a Versailles-ban rendezett Choose France eseményen, amit nem kis részben a tengerentúli technológiai nagyvállalatok valósítanának meg.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.