A következő generációs hotspot-technológia zökkenőmentes átjárást biztosít a hagyományos mobil- és wifi hálózatok között, így a mobilszolgáltatók számára kezelhető lesz a mobiladat-forgalomban várható óriási mértékű növekedés. A Cisco a héten a barcelonai Mobile World Congress-en mutatta be új eszközeit.
A világ mobil adatforgalma a következő öt év során a jelenlegi tizennyolcszorosára nő, azaz 2016-ra eléri az évi 130 exabájtot - derül ki a Cisco Visual Networking Index (VNI) 2011–2016 közötti időszakra vonatkozó globális mobiladatforgalom-előrejelzéséből. Ez az adatforgalom 33 milliárd DVD-n tárolható adatmennyiségnek felel meg. A mobil adatforgalom drasztikus növekedését részben a mobilinternet-kapcsolattal rendelkező eszközök ugrásszerű terjedése okozza – ezek száma az előrejelzések szerint 2016-ra meghaladja majd a Föld lakosságának akkori - várhatóan 7,3 milliárdos - létszámát.

Amint azt Stuart Taylor, a Cisco stratégiai tanácsadással foglalkozó IBSG egyik vezetője a cég múlt heti videókonferenciáján elmondta: az elkövetkező időszakban a legnagyobb adatforgalom-növekedés a mobil cloud szolgáltatások gyors terjedésének lesz köszönhető. A Cisco számításai szerint a 2011–2016 közötti időszakban a globális mobil adatforgalom a globális vezetékes adatforgalom háromszorosára nő, de a cloud alapú szolgáltatások által genenrált adatforgalom 2011 és 2016 között a huszonnyolcszorosára bővül.

Következő generációs hotspotok A fizikai korlátok és az engedélyköteles rádióspektrum véges jellege miatt a meglévő mobiltelefon-hálózatok önmagukban nem lesznek képesek kiszolgálni a mobilforgalom és a mobil eszközök számának gyorsütemű bővülését. Ezzel párhuzamosan az okostelefonok és a táblagépek mellett olyan eszközök válnak képessé a wifi kommunikációra, mint a televíziók vagy a gépkocsik. A felhasználók mobil eszközeiket az idő 80 százalékában épületen belül, azaz valamilyen wifi hálózat körzetében használják.

A szolgáltatók mindemiatt folyamatosan keresik az új megoldásokat arra, hogy a hagyományos mobilforgalmat áttereljék ezekre a hálózatokra. Erre a problémára kínál megoldást a Cisco által a héten a Mobile World Congress konferencián bemutatott megoldása: az iparág első szolgáltatói szintű, teljes körű Wi-Fi infrastruktúrájával lehetővé válik a következő generációs hotspotok (Next-Generation Hotspots, NGH) megvalósítása.

A  mobilszolgáltatók számára kínált következő generációs hotspot-technológia zökkenőmentes átjárást biztosít a wifi hálózatok között, elősegítve a mobilforgalom növekedését, illetve az eszközök és az új szolgáltatások további terjedését. A kiscellák egységes hálózati rendszerbe fogják össze a frekvenciaengedély-köteles (kis teljesítményű, korlátozott hatósugarú beltéri/kültéri bázisállomásokra épülő) és a nem engedélyköteles (szolgáltatói szintű wifi) rádió technológiákat.

Együttműködés a legnagyobb szolgáltatókkal A Cisco azt is bejelentette, hogy több vezető nemzetközi szolgáltatóval, köztük az AT&T-vel, a BT-vel, és a Portugal Telecommal olyan innovatív mobilszolgáltatások megvalósításán dolgozik, amelyek a frekvenciaengedély-köteles és nem engedélyköteles rádióhálózatok kombinációját alkalmazó új generációs, úgynevezett kiscellás megoldásokon alapulnak.

- Beléptünk a makrocellák utáni korszakba, ahol már nem az adó típusa határozza meg a hálózati infrastruktúrát, és ahol a "kiscellák" kritikus fontosságúak lesznek a mobilinternet számára – hangsúlyozta a bejelentsé kapcsán John Chambers, a Cisco elnök-vezérigazgatója. Hozzátette: a jelenlegi mobilhálózati infrastruktúrák önmagukban már nem képesek lépést tartani a forgalom növekedésével; a holnap mobilinternetének több hálózatot átfogva kell zökkenőmentes és biztonságos mobilhasználatot nyújtania.

Robbanás előtt áll a nyilvános Wi-Fi hotspotok terjedése
Mini bázisállomással turbózza a lefedettséget a Vodafone

Zuckerberg Twittere egy fontos mutatóban már simán veri Musk Twitterét

A Threads napi szinten aktív felhasználók számában hónapokkal ezelőtt lehagyta az X-et az amerikai piacon, bár a havi aktivitást tekintve még lemaradásban van.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.