Ugyan Magyarországon hivatalosan még nem került kereskedelmi forgalomba a rakétasebességgel feltörő ZTE legújabb telefonja, ám az amerikai árszint alapján az árérzékeny Android-fanok máris új kedvencként várhatják a Furyt.
A végfelhasználók körében néhány éve még szinte teljesen ismeretlennek számító ZTE első saját márkás, olcsó okostelefonja, a Blade a világ több országában, köztük Magyarországon is nagy kereskedelmi sikerre vitte, hiszen a lehető legvékonyabb pénztárcájú érdeklődők számára is elérhetővé tette az okostelefon-élményt. Bár a Blade után következő Skate már inkább a közepes árkategóriába igyekezett beférkőzni, a kínai gyártó nem felejti el igazi tömegbázisát.

Az olcsóság odaát van A legújabb ZTE olcsó-droid ráadásul az eddigi stratégiától eltérően nem Európában vagy Ázsiában, hanem az Egyesült Államokban debütál, mivel a kínai vállalat azzal a határozott tervvel indult neki az idei évnek, hogy megindítja az amerikai inváziót is. A ZTE Fury épp ezért a Sprint kínálatában jelenik meg elsőként, az árát pedig ismét a padló közelébe sikerült pozicionálni: két éves szerződés mellett mindössze 19,99 dollárba, tehát alig 4450 forintba kerül.



Ehhez képest a telefon hardveres képességei egyáltalán nem szégyellnivalóak: 1 gigahertzen ketyegő, egymagos Qualcomm MSM8655 processzor hajtja, melyhez 512 megabájtnyi RAM társul, ráadásul a microSD kártyás bővíthetőség mellett még 4 gigabájtnyi beépített flash háttértárat is kap a vevő. A 3,5 hüvelykes képátlójú kijelző átlagos, 320x480 képpontos felbontást kapott, a hátoldalon pedig egy 5 megapixeles, LED vakuval megtámogatott kamera figyel. Akkumulátora 1500 mAh kapacitású, amely ehhez a hardveres kiépítéshez viszonylag erősnek számít.

Bár hivatalosan nem tudni, az Android melyik verziója fut a készüléken, az előzetes fotók, valamint a specifikációk között fellelhető WiFi hotspot képesség alapján a 2.3 Gingerbread tűnik a legvalószínűbbnek.

Akinek a tábla se drága Az "amerikai invázió" másik fegyvere a ZTE Optik tablet, amely szintén a Sprintnél debütál: két éves elkötelezettség mellett mindössze 99 dollárt (kb. 22 ezer forintot) kérnek érte, szerződés nélkül pedig 349 dollárért (78 ezer forint) lehet leemelni a polcokról. Ezért a pénzért egy 1280x800 képpontos felbontású, 7 hüvelykes kijelzővel, kétmagos, 1,2 gigahertzes Qualcomm MSM8660 processzorral, 1 gigabájtnyi memóriával felszerelt táblagépet vihet haza a vásárló, amelyben 16 gigabájt belső tárhely található, akkumulátora 4000 mAh kapacitású, hátlapján pedig 5 megapixeles, autofókuszos kamera dolgozik. A tableten Android 3.0 (Honeycomb) fut, és ebben az árban a WiFi mellett már a 3G is benne foglaltatik.



Arról egyelőre nincs megerősített információ, mikor érkezik Európába a ZTE legújabb olcsó duója, de néhány nyilatkozatban elejtett jelzések alapján a Fury és az Optik nem áll meg az Atlanti-óceánnál, és hamarosan az öreg kontinensen is elérhetőek lesznek.

ZTE Skate: kipróbáltuk a legolcsóbb drága okostelefont
Az olcsó droid is lehet jó droid: ZTE Blade teszt
Egyre brutálisabb telefonokkal rukkol elő a ZTE

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.