
Acer Aspire S7: az első Windows 8-as példány
A sorban első Acer rögtön két modellel is előállt, ráadásul ők mutathattak be elsőként Windows 8 operációs rendszerrel futó ultrabookot. Az Aspire S7 hófehér kivitelben és két (kijelző)méretben érkezik. A 11,6 hüvelyk átmérőjű kisebb változat mindössze 12 mm vastag, pontosabban vékony, de a nagyobb, üvegborítást kapó 13,3 hüvelykes változatnak sincs szüksége fogyókúrára.
Mivel a Microsoft új operációs rendszerét az érintőképernyős használatot szem előtt tartva fejlesztették, nem csoda, hogy az S7 mindkét változata "tapogatható" kijelzőt kapott. Az 1920×1080-as, full HD-s panel a helyszíni beszámolók szerint széles betekintési szöggel büszkélkedhet.
Az Acer kínosan ügyelt arra, hogy sok információt ne áruljon el a valószínűleg valamikor ősszel érkező ultrabookjáról. Annyit azért sikerült kihúzni a gyártóból, hogy a nagyobb S7-es 12 órás, kisebb testvére pedig 9 órás üzemidőt képes letudni egy feltöltéssel. Az persze majd a piacra dobáskor fog kiderülni, hogy valóban így van-e.

Az Acer kínosan ügyelt arra, hogy sok információt ne áruljon el a valószínűleg valamikor ősszel érkező ultrabookjáról. Annyit azért sikerült kihúzni a gyártóból, hogy a nagyobb S7-es 12 órás, kisebb testvére pedig 9 órás üzemidőt képes letudni egy feltöltéssel. Az persze majd a piacra dobáskor fog kiderülni, hogy valóban így van-e.

Lenovo Ideapad U310: színes egyéniség
A Lenovo viszont nem vár az őszig, korábban beharangozott új készülékeit a tajvani kiállításra időzítve küldte boltokba. Az Ideapad U310 és U410 konzervatív és vadító színekben egyaránt rendelhető és természetesen az Intel Ivy Bridge processzorai hajtják.
A szintén HD-s, de az Acer modelljénél szerényebb, 1366x768 felbontású kijelzővel érkező U310-es mindössze 1700 gramm és 7 óra folyamatos üzemidőt garantál. Hagyományos és SSD-s háttértárolóval is kérhető a modell, amely maximum 4 gigabájt memóriával bír. A kisebb ultrabook ajánlott kiskereskedelmi ára 749 dollár, és már az itthoni webshopokban is felbukkant a termék 200 ezer forint környéki összegért.
A 14 hüvelykes panellel rendelkező U410 mintegy 100 grammal nehezebb a kis testvérnél, cserébe viszont 9 órás üzemidő dukál, és akár 8 gigabájtra is felszaladhatunk a memóriánál. Az alapmodell ára éppen hogy alatta marad a 800 dolláros szintnek.

Fujitsu LifeBook U772: a drágaság
Szintén két modellel indul harcba a Fujitsu, de itt rögtön érdemes megjegyezni, hogy a komolyabb felszereltségű LifeBook U772 esetében nem sikerült beleférni az Intel által áhított, tavaly komoly feszültséget generáló 1000 dolláros árszintbe. A Fujitsu izmosabb, 14 hüvelykes, 1280x768-as felbontású kijelzővel szerelt terméke ugyanis 1149 dolláros alapáron érkezik. Az U772-ben konfigurációtól függöen Core i5-ös és i7-es chipek teljesítenek szolgálatot. A másfél kilót sem nyomó fekete szépség 17,5 milliméter vastag és 7 órás üzemidővel bír.
A kisebb családtag, a LifeBook UH572 esetében már sikerült beférni a bűvös 1000 dollár alá. A 999 USD-ért kínált, Core i5 processzorral szerelt ultrabook 13,3 hüvelykes kijelzővel és hatórás üzemidővel büszkélkedhet.












