Miközben megbízhatónak tartott forrásokra hivatkozva több hír jelent meg arról, hogy a Cisco szemet vetett a Skype-ra, a hálózati óriás a nyílt színen is tevékenykedik, és pár nap alatt két céget hivatalosan is bepakolt a bevásárlótáskájába.
A mai nap híre, hogy a Cisco bejelentette, felvásárolja a magántulajdonban lévő Arch Rock Corporationt. Az IP-alapú vezeték nélküli hálózati megoldásaival elsősorban az energiamenedzsment és az úgynevezett smart grid területén rendelkezik komoly tapasztalatokkal. Utóbbi az energiahálózatra telepített információs és mérőeszközök segítségével hatékonyabb energiafelhasználást és átláthatóságot biztosít.
Nagyvadra mennek | A Cisco abban bízik, ezzel képes lesz a közműszolgáltatók számára teljes körű megoldást kínálni, ha azok átlátható, biztonságos, új generációs, IP-alapú mérőhálózatra kívánnak átállni. Nem mellesleg jól jön a vállalati PR-eseknek, hogy a manapság nagyon divatos fenntartható fejlődés témában újabb értékes kártyához jutnak.
De nem ez az egyetlen felvásárlás mostanában a vállalatnál, hiszen napra pontosan egy hete jelentették be a vételi szándékot az ExtendMedia céggel kapcsolatban. A szintén amerikai vállalat a szoftveralapú tartalomkezelési rendszerek (CMS) fejlesztésében érdekelt. Az ExtendMedia portfóliója révén a Cisco az IP-alapú videóra történő piaci átállásban kívánja majd a szolgáltatókat a többképernyős szolgáltatások megvalósításában segíteni.
„A videopiac átalakulásával a fogyasztók ma már azt várják el, hogy bármilyen eszközről képesek legyenek elérni videotartalmakat. A szolgáltatóknak tovább kell fejleszteniük infrastruktúráikat ahhoz, hogy képesek legyenek a videotartalmak kezelésére és tetszőleges készülékre történő továbbítására.” – nyilatkozta Enrique Rodriguez, a Cisco szolgáltatói videotechnológiai részlegének alelnöke.
Pénzről úriember nem beszél | Mindkét felvásárlásra igaz, hogy a Cisco 2011-es üzleti évének első felében kívánja lezárni az akvizíciókat, valamint az is, hogy pénzügyi részleteket egyelőre egyikről sem kívánt nyilvánosságra hozni a cég.
CIO kutatás
Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?
Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.
Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!
Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.
Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?