Bár a közönségszavazás során a WikiLeaks-alapító Julian Assange kapta a legtöbb voksot, végül Mark Zuckerberg, a Facebook kitalálója és vezetője lett a Time magazin nagy hagyományú Person of the Year címének idei kitüntetettje.
A világtörténelem idei alakulására a 26 éves Mark Zuckerberg volt a legnagyobb hatással a Time magazin szerkesztősége szerint.

A Facebook társalapítója és vezetője az illusztris elismerést az indoklás szerint azzal érdemelte ki, hogy nemcsak összekötött félmilliárd embert, de közben fel is térképezte a köztük feszülő kapcsolati háló részleteit. A szerkesztőség díjazta azt is, hogy a közösségi oldal teljesen új alapokra helyezte az emberek kommunikációs gyakorlatát, azaz az információ megosztásának folyamatát és mikéntjét. A Time szerint mindez teljesen megváltoztatta azt is, ahogy manapság élünk. (Ennek fényében kicsit furcsa, hogy egy nem túl előnyös portréfotóval illusztrálták cikküket.)

Zuckerbergnek nem ez az első komoly elismerése az idén, hiszen tavasszal őt választották az év médiaszemélyiségének is Cannes-ban.

A botrányhős elbukott Bár a díjazott valóban nagy hatással volt az utóbbi időszakban az internetre, és azon keresztül a világra, de a fogadóirodáknál még kedden is messze jobban állt a néhány hete kirobbant WikiLeaks-botrány óta világhíressé vált Julian Assange. A Time honlapján tartott közönségszavazást egyébként Assange simán meg is nyerte, de a végső szót nem ők, hanem a szerkesztőség mondta ki.

Az immár több mint 70 éves múltra visszatekintő díjazottak között korábban is felbukkantak már informatikai kötődésű szereplők. Rögtön említhetjük a személyi számítógépet 1982-ből. Ez volt az első év, amikor nem személynek ítélték oda a díjat. 1999-ben Jeff Bezos, az Amazon online áruház megálmodója kapta az elismerést, míg Bill Gates 2005-ben részesülhetett ugyanebben. Igaz, utóbbi nem az informatikában elért eredményeiért, hanem aktív és nagyszabású karitatív tevékenysége miatt kapta megosztva a címet feleségével, Melinda Gatesszel és Bonóval.

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.