A csütörtökön bejelentett, 10,3 milliárd dolláros HP-Autonomy frigy ismét felvásárlási célponttá tette a legnagyobb európai szoftvercégeket, mint az SAP, a Software AG vagy a Temenos. A kérők között lehet a Microsoft és az IBM is.
A Hewlett-Packard több más fontos bejelentés mellett csütörtökön közölte, hogy megállapodott az angol, információmenedzsmenttel foglalkozó Autonomy Corp.-pal annak átvételéről. A második legnagyobb európai szoftvercég vételára 10,3 milliárd dollár, ami az éves üzemi nyereség (EBITDA) értékének nem kevesebb mint huszonnégyszerese. A Bloomberg szerint utoljára ilyen mutatóval az Oracle-PeopleSoft akvizíció büszkélkedhetett 2003-ban.

A legelső név, amely ilyenkor felmerül, az SAP: elemzők szerint a legnagyobb európai szoftverszállítóra továbbra is feni a fogát a Microsoft és az IBM. Ugyanakkor nem kizárt az sem, hogy a walldorfi központú cég vásárol fel más cégeket, ilyen célpont lehet a második legnagyobb német szoftvercég, a Software AG vagy a banki szoftverpiacot vezető svájci Temenos Group AG.

Második IBM-et csinál magából a HP
Nagy zabálás: a techvállalatok negyedéves felvásárlásai

A szoftver stratégiai elem Ahogy a vállalatok sorra karcsúsítják az IT szervezetüket, egyre kevesebbet költenek hardverre, és egyre inkább próbálják azokat jobban kihasználni az egyre szaporodó üzleti szoftverekkel. A Bloomberg által megszólaltatott Sebastien Thevoux-Chabuel, az Oddo Securities elemzője egyszerűen annyit mondott: "a hardver bűzlik, míg a szoftver maga a nirvána". Hozzátette: a mostani ügylet jó emlékeztető arra, hogy a szoftver az egész IT iparág leginkább stratégiai eleme.

Josep Bori, a londoni Exane BNP Paribas elemezője viszont úgy fogalmazott, hogy a HP-Autonomy deal egy újabb elszalasztott lehetőséget jelent, mivel felértékelte a cég által már régóta kiszemelt európai akvizíciós célpontokat, mint a Sofware AG vagy a Temenos.

Az európai, közel-keleti és afrikai régió legnagyobb szoftvercégeinek részvénymozgását összegző Bloomberg EMEA Software Index pénteken 5 százalékkal megugrott, ami 2010 májusa óta a legnagyobb növekedés.

Kiberbiztonság – lassan kifutunk az időből

Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.