Újabb üzletággal jelenik meg Magyarországon a Huawei Technologies. A kínai távközlési berendezésgyártó hazai leánycége ma bejelentette, hogy nagyvállalati részlegével belép a vállalati és a kormányzati piacra.
A globálisan 2010-ben alapított üzletág felhő alapú megoldásokat, energiatakarékos, környezetbarát adatközpontokat és videókommunikációs szolgáltatásokat, berendezéseket és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatásokat fejleszt, értékesít és üzemeltet partnereken keresztül. Így lesz ez Magyarországon is, ahol éppen most folyik a viszonteladók keresése – tudta meg a Bitport.

Tavaly az első teljes évében az Enterprise részleg 9,2 milliárd jüanos (mintegy 920 millió dollár) forgalmat ért el világszerte. Az üzletág a következő 3-5 évben 15 milliárd dolláros éves globális bevételt tűzött ki célul.


Ambíciózus tervek  
– Most Magyarországon is beléptünk a kormányzati- és válallati infokommunikációs piacra – mondta Gavin Dai, a Huawei Technologies Hungary ügyvezető igazgatója a csütörtöki budapesti bejelentésen, ahol kamionos roadshow keretében mutatták be az új üzletág portfolióját. Elhangzott továbbá, hogy a Huawei Enterprise a következő három év során a magyar infokommunikációs piac meghatározó szereplőjévé kíván válni.

A Huawei Technologies a világ 50 vezető távközlési szolgáltatójából 45-öt tudhat ügyfelei között. A kínai vállalat 150 országban van jelen, alkalmazottainak a száma eléri a 140 ezret. A társaság árbevétele 2011-ben 32,4 milliárd dollár volt, aminek a 10 százalékát fordítja kutatás-fejlesztésre . A cég 2005 óta van jelen Magyarországon, Pécsett és Komáromban egész Európát ellátó összeszerelő központot üzemeltet, Biatorbágyon és Üllőn pedig európai hatáskörű, logisztikai központot tart fenn.

Cserkúton is gyártat a kínai óriás
Van másik: Flextronicsra vált a Huawei

Durva biztonsági incidens történt a Dropbox biztonsági szolgáltatásánál

Az elektronikus aláírási szolgáltatást használó ügyfelek érzékeny adatai szivárogtak ki. Azoké is, akik csak kaptak Dropbox Signon keresztül aláírt dokumentumot.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.