A válság és az adatrobbanás következtében világszerte új technológiákat és üzleti modelleket keresnek a vállalatok. Az adattárolással foglalkozó NetApp szerint azonban ezek kiaknázásához az is szükséges, hogy a teljes IT infrastruktúrában végigvigyék a szükséges fejlesztéseket.

A gazdasági válság elhúzódása miatt a hazai nagyvállalatoknak is újból kellett gondolniuk, hogy miként alakítják át informatikájukat, a közelmúltban elfogadott különadók pedig további nyomást jelentenek a költséghatékonyság felé. A vállalati informatikában mindeddig az volt jellemző, hogy az egyes alkalmazásokhoz dedikált infrastruktúrát tartottak fent, ami azt eredményezte, hogy a nagyvállalatoknál akár több száz alkalmazás fut önálló „silókban”. A többletkapacitásokat nem lehet átcsoportosítani, így átlagosan 20-30 százalékos az informatikai infrastruktúra kihasználtsága.

 

 

Eközben változatlanul exponenciálisan növekedik a tárolt vállalati adatok mennyisége, aminek nem nem csak kapacitás-, hanem komoly költség- és menedzsment-igénye is van. Az informatikai büdzsék jelentős zuhanása miatt az informatikai szolgáltatások színvonalát a régi architektúrában lehetetlen akár szinten tartani, nem hogy növelni. Ezért újfajta technológiákat, modelleket keresnek az informatikai vezetők, hogy növelni tudják a szolgáltatások minőségét – magyarázta Bárány Zsolt, az adattároló-rendszerekkel foglalkozó NetApp hazai képviseletének vezetője a cég minapi sajtóbeszélgetésén, hogy a nemzetközi informatikai piachoz hasonlóan itthon is milyen problémák foglalkoztatják a vállalatok informatikai vezetőit.

 

 

Virtualizált adattárolók Az amerikai NetApp az utóbbi években rendre 20 százalékos növekedést könyvelhetett el, és az elmúlt üzleti évben árbevétele már elérte a 4 milliárd dollárt, amivel a külső tárolók piacán három helyet ugrott előre, és az EMC mögött immár a második legnagyobb gyártó. A dinamikus bővülést a cég annak köszönheti, hogy évek óta gőzerővel fejlesztik az adattároló-virtualizációval kapcsolatos technológiákat, amelyek a pénzügyi válságot követő megszorítások időszakában széles körben elfogadottá váltak.

 

- Az erős vas már nem elég, erős intelligencia is kell: fontos lett, hogy az adattároló hogyan kommunikál az informatikai környezettel – hangsúlyozta Bárány Zsolt, aki ugyan a cég hazai eredményeiről nem beszélt, de kérdésünkre elmondta, hogy immár több iparágból is rendelkezik jelentős hazai nagyvállalati ügyfelekkel.

 

Világszerte elindultak a vállalatok abba az irányba, hogy akár az üzleti kritikus rendszereket is szolgáltatásként veszik igénybe: a NetApp legnagyobb ügyfele, a T-Systems világszerte már számos multi - mint például a Shell, BMW, Heineken, Philips - több százezer SAP felhasználójának biztosít felhő alapú ERP szolgáltatást. Itthon jellemzően még csak itthon még kkv-knak ajánlanak virtualizált szolgáltatásokat, de már vannak olyan közepes és nagyvállalatok is, akik házon belül kezdték el átalakítani infrastruktúrájukat felhő alapúvá.

 

Bárány Zsolt a CIO'10 konferencián a válság IT-re gyakorolt hatásairól beszélt

 

Új termékek A NetApp szerint a virtualizáció előnyeinek kiaknázásához az is szükséges, hogy ne csak szerveroldalon, hanem teljes informatikai infrastruktúrában végigvigyék a virtualizációhoz kapcsolódó fejlesztéseket. Ennek a filozófiának a jegyében a NetApp a napokban bejelentette, hogy teljesen felújította a nagyvállalati és közepes vállalkozások számára kínált adattárolási portfolióját annak érdekében, hogy a vállalatok meglévő infrastruktúrájához szervesen tudjanak igazodni - hangsúlyozta Bernd Dultinger, a NetApp regionális kereskedelmi vezetője.


 

Közös portfólióban a Fujitsu és a NetApp tárolómegoldásai
Nincs válság: szétkapkodták az adattárolókat


A bejelentések szerint megújult a NetApp 3000-es és 6000-es adattároló sorozata, a DATA Ontap 8 beépített operációs rendszer új alverziója már adatmozgatás közben is optimalizálja az adatmennyiséget, az OnCommand kezelőszoftver csomag pedig immár valamennyi jelentős menedzsment szoftverrel integrálható.

 

A tavaly bejelentett együttműködés alapján a Cisco, a NetApp és a VMware bemutatta a referencia-architektúraként kínált FlexPod for VMware moduláris adatközpont-megoldását, amely kijelölt közös viszonteladó-partnereken keresztül érhető el, és amellyel a vevők gyorsabban áttérhetnek egy virtualizált, megosztott IT-infrastruktúrára. A NetApp egy egyszerűbb szoftverárazási struktúrát is bevezetett, amely révén az alapcsomag részeként további költségek nélkül még több értéknövelt szoftvert kínál.

 

Az egészségügyet is kinézték maguknak a zsarolóprogramok terjesztői

A Sophos éves jelentése szerint az ágazat különféle okokból ideális célpontot jelent a hekkereknek, akik egyre több támadást intéznek az ott működő intézmények ellen.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.