Tegnap nemzetközi sajtótájékoztatón indította útjára az iCatapult azt a programját, amelynek keretében közép-kelet-európai stratupokat segítene eljuttatni a nemzetközi piacra.
Ha a magyar startupok sikerességét akarja valaki bizonyítani, általában három nevet említ: Prezi, Ustream, LogMeIn, esetleg szóba kerül még a Balabit, a Skawa Innovationt és még néhány más vállalkozás. E cégekben a közös az, hogy mindegyiket Magyarországon alapították – a Prezi például a Kitchen Budapest egy projektjéből nőtt ki –, ám sikereik kulcsa az volt, hogy ki tudtak lépni a nemzetközi piacra. Közülük a LogMeIn azóta már a NASDAQ-on jegyzett céggé vált.

De nem feltétlenül a tőzsdére lépés a cél. Somlai-Fischer Ádám a közelmúltban a Frankfurter Allgeimeine Zeitungnak például úgy nyilatkozott, hogy a Prezi nem is kíván a tőzsdére lépni, mert fontos a függetlenségük, és egyébként is: nem a nagyobb autó vagy repülőgép a cél, hanem hogy mindenki Prezit használjon.

Startapsikerekre gyúr Az iCatapult ezeket a sikereket ígéri a legjobbaknak: pontosabban azt, hogy üzleti- és technológiai fejlesztő programmal segíti a nemzetközi piacra lépésüket. A programra jelentkező induló technológiai vállalkozások először Budapesten részt vesznek egy hathetes intenzív felkészítésen, amelyen szakértők készítik fel őket a globális megmérettetésre. A program második felében a csapatokat az iCatapult eljuttatja különböző ún. innovációs hubokba, azaz központokba, elsősorban New Yorkba, ahol a kiépített kapcsolati rendszeren keresztül a startupok megalapozhatják globális jelenlétüket.

Az iCatapult tehát úgynevezett startup-accelerátori tevékenységet lát el: olyan komplex támogató folyamatot visz végig, amelynek keretében az adott induló vállalkozás üzlet- és technológiai fejlesztésre vonatkozó tudás/tanácsadás mellett tőkebefektetéshez is jut. Ezt a tevékenységét a cég kiegészíti a gyakran hiányt képező kulturális, módszertani felkészítéssel és gyakorlati támogatással, hogy az adott startup felkészültebben léphessen a világpiacra.

A kezdeményezés partnerei között szerepel New York Város Gazdaságfejlesztési Tanácsa által koordinált ún. World to NYC program, amely keretében magyar startup vállalkozások juthatnak el New Yorkba, a nemzetközi piacra lépés első állomásaként. Ugyancsak a program partnere a Global Accelerator Network, amely abban segít, hogy a hazai induló vállalkozások hat kontinens 63 városa válik elérhetővé tőkebefektetés, a termék- és technológiafejlesztés, valamint a céges kapcsolatok lehetőségével. Hild Imre, az iCatapult vezérigazgatója ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet arra az észak-amerikai és nyugat-európai trendre, hogy az egyes városok – mint például New York, London vagy Berlin – támogatják a kis vállalkozásokon alapuló kreatív, tudásalapú ipar növekedését, mert ezáltal látják biztosítottnak a jövőbeni fejlődésüket.

7 dolog, amivel tönkretehető egy kezdő vállalkozás
Szakemberekért vásárolhatott céget a Twitter

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.