A Greenpeace negyedik alkalommal tette közzé a környezettudatos IT vállalatok toplistáját, amely a környezetkímélő megoldások, az energiafelhasználás és a környezetvédelmet segítő közéleti tevékenység alapján sorolja be a legnagyobb multikat.
A mexikói Cancúnban megrendezett klímakonferencián a Greenpeace  negyedik alkalommal tette közzé a Cool IT Leaderboard című jelentését. A Greenpeace a szektor legjelentősebb és legbefolyásosabb vállalatait vette számba, és ezek közül is a vezető cégeket listázza.

A Greenpeace Cool IT listájának alapgondolata az volt, hogy az informatikai vállalatok, főleg gyártási és fejlesztési folyamataik, vagy épp energiafelhasználásuk miatt kiemelkedően fontosak a környezetvédelem kérdéskörében.

A lista három szempont alapján rangsorolja a vállalatokat: az első mutató azokat a környezetkímélő informatikai megoldásokat értékeli, amelyeket a cégek a gazdaság minden szereplője számára elérhetővé tesznek. A második mutató a cégek saját energiafelhasználási gyakorlatát, illetve a környezetkímélő megoldások alkalmazását és mérését értékeli. A harmadik a cégek környezetvédelmet elősegítő politikai és közéleti tevékenységét rangsorolja.

Az élen a helyzet változatlan A Cisco a három kategóriában megszerzett egy első és két második hellyel az összesítésben továbbra is stabil vezető pozíciót tölt be. A vállalat a vezető helyet többek között olyan környezettudatos megoldásokkal vívta ki, mint a távmunkát és a szervezeti határokon átívelő együttműködést segítő informatikai rendszerek, illetve az intelligens épületekhez kifejlesztett, energiafelhasználást optimalizáló megoldások.

A vállalat szintén élen jár az olyan alkalmazások fejlesztésében, amelyek lehetővé teszik a vállalatok számára az energiafelhasználásuk tervezését és mérését. A második pozíciót továbbra is az Ericsson őrzi, míg az előző listához képest nagyot ugorva a harmadik helyre jött fel a japán Fujitsu; a teljes lista itt található.



A Cool IT Leaderboard legújabb listája (a képre kattintva elérhető a teljes tanulmány)

Furcsa zöld fájlok a nyomtatók ellen
A legzöldebb IT vállalatok a Greenpeace szerint

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.