Egy befektető egyetlen Twitter üzenete elég volt ahhoz, hogy szárnyalásba kezdjenek az Apple papírjai.
Nem váltak be a milliárdos reklámkampányok, az óriásplakátok, a gerilla marketing és a pletykák terjesztése sem volt elég? Akkor kérjünk meg egy befolyásos befektetőt, hogy twitteljen pozitív, bennfentes üzeneteket a cégünkről, majd dőljünk hátra és gyönyörködjünk a megnövekedett cégértékben. Valami ilyesmi történt tegnap az Apple-lel és a vállalat részvényeivel, miután Carl Icahn, a milliárdos befektető elengedett egy jól célzott posztot Twitteren.

Halló, itt Carl Icahn beszél  Az üzenet lényegében arra utalt, hogy Icahnnak komoly érdekeltségei vannak az Apple-ben, de ami igazán felrobbantotta a piacot, az az a kitétel volt, mely szerint „Úgy hisszük, hogy az Apple-t extrém módon alulértékelik” (We believe the company to be extremely undervalued). Icahn egyébként körülbelül 1 milliárd dollárnyi Apple részvénnyel rendelkezik, ami szinte elveszik a cég teljes, 444 milliárdos részvényállományához képest. 

A szóban forgó Twitter üzenet

Mégis, ez a 140 karakternyi szöveg elegendő volt ahhoz, hogy az Apple papírjainak értéke közel 5 százalékot nőjön és 490 dollárhoz közel zárjanak, amivel a cég piaci értéke rövid idő alatt 17,1 milliárd dollárral nőtt. Icahn teljes erővel dolgozik a részvények felfelé mozdításán, hiszen az utóbbi időben adott interjúiban a vállalat fényes jövőjéről, illetve arról beszél, hogy a papírok hamarosan elérhetik a 625 dolláros értéket is. A csúcs egyébként az iPhone 5 tavalyi bejelentése után volt, amikor egy Apple-részvény 705 dollárt ért.

Jól (ki)használja   Icahn Twitter profiljából kiderül, hogy nem éppen egy közösségi média függő úriemberről van szó: összesen 12 üzenetet posztolt eddig, a bejegyzéseket pedig csak idén június közepétől kezdte írni. A nagy izgalmakat okozó tweet után jött egy újabb, amiben Icahn elmondja, hogy egy jót beszélgetett Tim Cookkal, mely során azt javasolta a CEO-nak, hogy egy nagyobb részvényvisszavásárlást kellene indítani és hamarosan újra beszélnek.

Carl Icahn: egyetlen üzenet elég volt az Apple-részvények röptetéséhez

A twitterezők közül többen megkérdőjelezték, hogy mennyire legális nagy nyilvánosság előtt, a mikroblog felületén ilyen érzékeny üzleti információkat közzétenni. De Icahn, illetve a cége mindenre gondolt, és az üzenet posztolásának napján kiadtak egy közleményt, amiben az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet áprilisi, a közösségi média használatával összefüggő rendelkezésére hivatkoznak, majd kijelentik, hogy Icahn a jövőben használni fogja a Twittert a céggel és egyéb ügyekkel összefüggő információk közlésére.

Sőt, a szövegben arra buzdítják a többi befektetőt, a médiát, hogy kísérjék figyelemmel és számoljanak be Icahn üzeneteiről. Mi is így tettünk tehát, ahogy a világ összes nagy médiuma, amiből nem csak az Apple profitált, hanem a Twitter ismertsége és jelentősége is újabb komoly lökést kapott.

Egyre jobban szorongatják az Apple-vezért 
Apple: zuhanó nyereség, még mindig erős iPhone
Borúsan látja a jövőt a Dell, mégis egyre több a kérője

Az idősebb hazai netezők is fekete öves facebookozók lettek

Egy friss kutatás szerint Mark Zuckerberg hálózata már az 55 évnél idősebb korosztály életében is fontosabb, mint a televízió. A szeniorok online aktivitásában ugyanakkor nagy a nemek közti különbség.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.