Egyik oldalról az egyre több integrált informatikai és távközlési szolgáltatást kínáló Magyar Telekom, másik oldalról pedig az egyre több közvetlen támogatást nyújtó szállítók szorongatják a Synergont. A tőzsdei cég új stratégiája alapján öt fő területen akar erősíteni a következő időszakban.

A hagyományos, fővállalkozói és projektvezetői szerepet ellátó rendszerintegrátorok a jövőben egyre nagyobb gondban lehetnek. A cégeknek nem kedvezett az sem, hogy a gazdasági válság következtében leállították vagy elhalasztották az informatikai beruházásokat is, emiatt pedig a piaci szereplők között is élesebb árverseny indult meg a kevés megmaradt ügyfélért.

A rendszerintegrátoroknak komoly versenytársuk akadt az eddig velük szoros partnerségben dolgozó szállítókkal is, akik a termékeken lévő egyre kisebb árrés miatt globális szinten is egyre inkább betörnek a szolgáltatások területére, és egy kézből próbálják meg kiszolgálni az ügyfeleket. Másik oldalról a nagy távközlési cégek nyomulnak, amelyek a hagyományos telekommunikációs szolgáltatásokból származó csökkentő vagy éppen stagnáló bevételeiket akarják az integrált informatikai és távközlési szolgáltatásokból származó bevételekből, amely az előrejelzések szerint jelentős felfutás előtt áll.

Új stratégia |  Nem csoda, hogy a legnagyobb hazai rendszerintegrátorként a Synergon is váltani kényszerül. – A cég már az előző években is abba az irányba mozdult, hogy a hosszú távú szerződések arányát növelje, ezek ma már a teljes árbevételünk 40-45 százalékát teszik ki - hangsúlyozta Lazarovits Márk, a Synergon Informatika Nyrt. vezérigazgatója, aki a tavaly kötött szerződések közül kiemelte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság eszközszállítási tenderét, a Magyar Államkincstárral megkötött Microsoft Enterprise Agreement szoftverlicenc-szerződést. illetve az Invitel IP hálózat rendszertámogatási szerződését.

- Az elmúlt három esztendőben a cégcsoport az új tulajdonosi kör döntése alapján a költséghatékonyságra törekedett, ennek köszönhetően tavaly jelentős változások történtek a cég szervezetében is. Emiatt azonban kevesebb figyelmet fordított a Synergon az innovációra, pedig áldozni kell erre is, hogy meg tudjuk magunkat különböztetni a versenytársainktól – hangsúlyozta Vida Szabolcs, a jelenleg már a Synergon Csoport árbevételének mintegy 90 százalékát adó Synergon Rendszerintegrátor Kft. ügyvezetője.

Ennek érdekében feltérképezték, hogy melyek azok a területek, amelyeken a technológiai tudás mellett az adott terület üzleti működésével kapcsolatban is üzleti megoldásokkal tudnak előállni, és ezeken a területeken dedikált kutatás-fejlesztési keretet biztosítanak a további iparági ismeretek megszerzésére. A cég a jövőben közvetlen szolgáltatási modell alapján szeretne működni, azaz bár a jövőben is alkalmanként dolgozhatnak alvállalkozókkal, nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy az adott projekthez, illetve rendszerüzemeltetéshez szükséges tanácsadói, iparági tudás házon belül álljon rendelkezésre – fogalmazott Vida Szabolcs.

Uniós forrásokból |  Lazarovits Márk felsorolta, hogy a cég új hároméves stratégiája alapján melyek lesznek a kiemelt területek, ahol tovább szeretnének erősíteni. Hozzátette, mivel várhatóan ezután sem lesz sokkal több finanszírozási lehetősége a szervezeteknek, olyan területeket szemeltek ki, amelyeken jelentős Európai Uniós források állnak rendelkezésre.

Ezek között vannak a különböző környezetvédelmi megoldások, a közlekedési informatika – elsősorban az utastájékoztatás és a forgalomirányítás, de akár az elektronikus jegyrendszerek is, a katonai rendszerek (minősített NATO-szállítóként a Synergonnak már jelenleg is erős pozíciói vannak ezen a téren), az elektronikus igazságszolgáltatási rendszerek, továbbá az adatszivárgás elleni rendszerek.

A szolgáltatások területén növekedési pontot jelenthetnek a menedzselt szolgáltatások és az alkalmazásüzemeltetés – tette hozzá a vezérigazgató.
 

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.