Kína a világ legnagyobb mobilpiaca. A távol-keleti ország legnagyobb szolgáltatói nagy amerikai és európai riválisok rovására erősítették pozícióikat a GSMA toplistáján.
A China Mobile maradt idén is a világ legnagyobb mobilszolgáltatója a barcelónai Mobile World Congresst is szervező GSMA (GSM Association) húszas listáján, amely az elmúlt 12 hónap ügyfélszáma és bevételei alapján rangsorolja az operátorokat. A kínai társaság ráadásul a tavalyihoz képest megerősítette vezető pozícióját a második helyen álló Vodafone-hoz képest. Eközben a másik két meghatározó kínai szolgáltató a China Unicom és a China Telecom több pozícióval is előrelépett. A China Unicom két helyezést javítva jelenleg az ötödik, lekörözve a nagy amerikai versenytársait, a Verizon Wireless-t és a VimpelCom csoportot. A China Telecom is két helyet lépett előre, 11. legnagyobbként megelőzte a Magyar Telekom többségi tulajdonosát, a Deutsche Telekomot, amely a legnagyobb európai operátor.

Válságjelek A bevételek alakulása még mindig válságjeleket tükröz – főleg a fejlett piacokon. A húszas listán szereplő cégek együttes éves bevétele 0,1 százalékkal csökkent. A szolgáltatók teljesítménye között azonban igen nagy a szórás. A China Unicom és a China Telecom például újabb két számjegyű bevételnövekedést tudott produkálni – a lista szereplői közül másnak ez nem sikerült –, ugyanakkor a 13. helyen álló MTN, a Telecom Italia és a japán NTT Docomo bevételei jelentősen visszaestek. A listavezető ötösfogatban viszont egyedül a Vodafone bevételei csökkentek az egy évvel korábbiakhoz képest.



(A táblázat nagyítható)

Ami az ügyfélbázist illeti, itt egyértelműen pozitív a trend: az összesítésben 6,4 százalékkal nőtt, és csupán három cégnél a Telenornál, a Sprintnél és a Sistemánál látható csökkenés az előző évhez képest. A legnagyobbat a francia Orange csoport bővült: az egy évvel korábbihoz képest nlgy helyet lépett előre. Ez persze nem organikus növekedéssel érte el: az ügyfélszám növekedése mögötti fő ok, hogy a társaság többségi részesedést szerzett Egyiptom legnagyobb mobilszolgáltatójában, a Mobinilben. (Az Orange tavaly tavasszal felvásárolta a Mobinil fölötti ellenőrzést gyakorló ECMS céget, így saját részesedése az egyiptomi szolgáltató cégben a korábbi 36,36 százalékról 93,92 százalékra nőtt.)

Újabb fúziók előtt A jövő évi rangsort újabb kilátásba helyezett fúziók rendezhetik át. Ilyen lehet a harmadik legnagyobb amerikai szolgáltató, a Sprint, valamint a japán SoftBank Mobile összeolvadásának lezárása. (Épp a napokban jelentették be, hogy a 21,6 milliárd dolláros akvizíció már csak a Federal Communications Commission jóváhagyására vár.) Pro-forma alapon az egyesített SoftBank Csoport a következő listán a 15.helyre juthat fel – a Sprint a jelenlegi listán a 17., a SoftBank pedig 28. helye után.

Milliárdos szinteket ostromol a mobil szegmens
Barcelona az NFC-re és az új mobil tartalmakra figyel

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.