Drasztikus, 17 ezer főt érintő leépítési tervről döntött a telekommunikációs hálózati eszközöket szállító Nokia Siemens. Az elbocsátások mellett teljes struktúraváltásra is kényszerülnek a kínai árprés miatt.
Fájdalmas, de kényszerű lépésről döntöttek a Nokia Siemens Networksnél (NSN), a Nokia és a Siemens hálózati eszközöket gyártó közös vállalatánál.

A jelenleg 74 ezer munkavállalót alkalmazó cég a tervek szerint 2013-ig 17 ezer dolgozótól köszön el, miközben azokra a területekre teszi át a hangsúlyt, ahol még versenyelőnyt, és így elfogadható mértékű profitot remél.

Kínai invázió A 2006-ban alakított NSN-t azzal a céllal hozták létre az anyavállalatok, hogy közösen hatékonyabban tudnak fellépni az egyre élesebb piaci környezetben. Ez főként az utóbbi években Európában is látványosan előretörő kínai cégeknek, különösen a Huaweinek "köszönhetően" nem sikerült. A távol-keleti szállító ráadásul már nem csupán a rendkívül alacsony árak, de az egyre jobb minőség miatt is komoly eséllyel tud megrendeléseket elhalászni az európai piacon.

Az NSN megalakulása óta nemigen tudott profitot felmutatni, miközben a Nokia és a Siemens kénytelen volt pénzt pumpálni a működés fenntartására. A hírek szerint idén nyáron egymilliárd eurót raktak a közös vállalatba, és az átalakítás és elbocsátások miatt a közeljövőben várhatóan újabb 500-500 milliót kell költeni a közös gyermekre.

1 milliárd eurót
spórolnának meg az átszervezéssel.
Átépítés alatt
2013 végére a tervek szerint egymilliárd euróval csökkenek a működési költségek, de ez önmagában valószínűleg nem lenne elég. A stratégiai irányváltás szükségességét az NSN-nél is felismerték, és úgy szervezik át a vállalatot, hogy a későbbiekben kifejezetten olyan területekre tudjanak koncentrálni, ahol konkurálhatnak mind a kínaiakkal, mind a szintén jó erőben lévő svéd Ericssonnal.

A mobil hálózati eszközök egyrészt garantáltan dinamikusan fejlődő globális piac lesz az elkövetkező esztendőkben (és nagyobb tortából még a kisebb szelet is jólesik), másrészt az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások profitrátája kellemesen magas ahhoz, hogy ezek elnyerésére koncentráljon az NSN.

Hoppon maradtak Még nem tudni, hogy a leépítésekből "mennyi jut" a cég hazai leányvállalatára, amely mintegy 850 főt foglalkoztat, és jelentős kutatási-fejlesztési bázissal rendelkezik hazánkban. Az NSN helyzete itthon sem alakult túl jól az elmúlt időszakban, hiszen a Telenor a ZTE-t, a Vodafone a Huaweit, míg a Magyar Telekom az Ericssont választotta partneréül a hálózatfejlesztéshez.

Kínai sárkány harcol a svéd óriással a telkók kegyeiért
Még mindig kevés a hazai IT kutatóközpont

Az adatközpontok betonjából árad a felhő szén-dioxidja

A Microsoft hiába csökkentette 2020 óta 6,3 százalékkal az energiaigényét, ha adatközpontjai betonjából minden eddiginél több üvegházhatású gáz szivárog.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.