Az LG a webOS operációs rendszer nagyrészét licencelni fogja a HP-tól, de nem feltétlenül mobilokban fogja hasznosítani.
A szerencsétlen, szebb napokat is megélt webOS életében újabb fordulat következett be. A CNET információi szerint az LG megvásárolná a rendszert, ami magában foglalja a forráskódot, a teljes, hozzá fűződő dokumentációt, a fejlesztő csapatot, illetve a webOS-hez tartozó oldalakat. Tavaly október környékén már szóba került, hogy az LG a HP által időközben mindenki számára elérhetővé tett webOS segítségével, de annak megvásárlása nélkül fog fejleszteni okostévére, most mégis másról szólnak a hírek.

Bonyolódik a sztori  Sőt, időközben a The Verge munkatársai utánajártak a dolognak és kiderült, hogy a HP egyik vezetője, Bill Veghte szerint az LG valóban megszerezi a forráskódot, a dokumentációt, a weboldalakat és a webOS kliensoldali fejlesztőcsapatát, de a HP továbbra is magánál tartja az oprendszer felhőszolgáltatásokhoz kapcsolódó divízióját (ez tulajdonképpen az alkalmazásokat nyújtó App Catalog), illetve a többi, a webOS-el összefüggésben lévő backend szolgáltatását.
 

WebOS az LG okostévéken: izgatottan várjuk

Ami pedig még ezeknél is fontosabb: a HP nem fog lemondani a Palmhoz, illetve a webOS-hez kapcsolódó szabadalmakról sem, az LG ezeket licencelni fogja a fejlesztésekhez, viszont ennél többet egyik vállalat sem volt hajlandó közölni, vagyis a megállapodás többi részlete homályban marad. A mostani felállásból annyi következtethető ki, hogy egy olyan üzlet köttetett, aminek kapcsán az LG továbbra is részese lehet az Open webOS világnak, készíthet alkalmazásokat az okostévéihez, viszont a HP is profitálhat az LG jövőbeli fejlesztéseiből. 

Nem csak tévé jöhet szóba  Az első hírek abban is egyértelműek voltak, hogy az LG kizárólag a smart televíziókhoz fogja használni a webOS-t, de most már úgy nyilatkozott a fejlesztésekért felelős műszaki vezető, Dr. Skott Ahn, hogy a webOS használata a tévéknél elsősorban a rövid távú tervek között szerepel, a jövőben pedig elképzelhető, hogy ezt kiterjesztik más eszközökre is. S amikor az a kérdés merült fel, hogy mi értelme van a webOS-be invesztálni ahelyett, hogy inkább az Androidot alakítanák át a célnak megfelelően, a válasz az volt Ahn részéről, hogy a „webOS bizonyos területeken a mai napig hatékonyabban szolgálja ki a felhasználókat, köszönhetően a kártya alapú multitaskingnak (card UI).”

A Google elszipkázza a webOS fejlesztőit 
Szeptembertől mindenkié lesz a webOS
Felbukkant a HP webOS legfurcsább kérője 

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.