A 27 milliárd forintos különadó nagyban befolyásolta a Magyar Telekom tavalyi eredményeit, de a vállalat teljesítette nyilvános célkitűzéseit, ígéretes jeleket lát lakossági piacon, és sikeresnek ítéli tavalyi költségcsökkentési intézkedéseit is.
A Magyar Telekom bevételei 3,9 százalékkal csökkentek 2010 negyedik negyedévben, így a vállalat 609,6 milliárd forintos bevétellel zárta a pénzügyi évét, ami 5,3 százalékkal marad el 2009-es eredményektől. A csoport pénzügyi eredményeiről kiadott csütörtöki közlemény szerint a hangalapú kiskereskedelmi vezetékes és mobil bevételek mindhárom országban csökkentek, és mérséklődtek a magyarországi adatbevételek is. Ezeket részben ellensúlyozta a hazai tévés, mobil internetes, rendszerintegrációs és információtechnológiai szolgáltatásokból származó bevételek növekedése.

A vállalat kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (EBITDA) 44,4 százalékkal lett kevesebb, elsősorban a tavalyi 27 milliárd forintos különadó után fizetett 27,7 milliárdos adóelőleg miatt. A rendkívüli tételek és a telekom adó nélkül számolt EBITDA 1,6 százalékkal nőtt a negyedik negyedévben végrehajtott megtakarítási intézkedéseknek köszönhetően, és az így számolt EBITDA ráta is 2 százalékkal emelkedett 2009 utolsó negyedévéhez képest.

Felemás eredmények A lakossági szolgáltatásokért felelős üzletág vezetékes bevételei 5,9 százalékkal 31,2 milliárd forintra mérséklődtek a hangalapú bevételek csökkenése miatt. A válallat szélessávú internetes ügyfeleinek száma év végére túllépte a 662 ezret, a tévéelőfizetők száma pedig megközelítette a 750 ezret. A mobil bevételek az árszínvonal csökkenése ellenére 2 százalékkal 49,5 milliárd forintra emelkedtek, és a szolgáltató internetes bevételei is szerényen növekedtek. A T-Mobile piaci részesedése az aktív ügyfelek száma alapján 44,8 százalékra nőtt, inaktív ügyfeleinek aránya pedig a három mobil szolgáltató közül 4,9 százalékkal a legalacsonyabb volt az év végén.

A vállalati üzletág bevételei már nagyobb mértékben, 10 százalékkal 42,7 milliárd forintra csökkentek. Ezen belül a mobil bevételek 5,2 százalékos mérséklődése volt a legalacsonyabb, míg a vezetékes bevételek, 10,7 százalékkal, a rendszerintegrációs és információtechnológiai szolgáltatásokból származó bevételek pedig 14,5 százalékkal maradtak el az előző éves eredményektől. A Magyar Telekom technológia üzletágának bevételei 12,9 százalékkal összesen 2,2 milliárd forintra estek.

Mihez kezd 2011-ben a Magyar Telekom?
IT outsourcing: szembe megyünk a világgal

A Magyar Telekom 2010-ben 2,3 milliárd forintot fordított a tanácsadói szerződések ügyében 2006-ban indított vizsgálatokra, ezzel kapcsolatban a válalat közleményében olvasható részletes tájékoztatás.

Túl a nehezén? Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató szerint az eredmények alátámasztják, hogy a magyar gazdaság elindult a fellendülés útján, és továbbra is pozitív jelek láthatók a lakossági fogyasztásban. Az ígéretes jelek elsősorban a magyar lakossági piacon érzékelhetőek. A vállalat költségcsökkentési intézkedései sikeresnek bizonyultak, és a vártnál erősebb eredményekhez az is hozzájárult, hogy a kormányzati megtakarító intézkedéseknek a tervezettnél kisebb hatása volt. A Magyar Telekom az idén további 5 százalékkal csökkenti beruházásait.

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.