Először fordult elő az USA-ban, hogy egy negyedév alatt több bevétel származott elektronikus könyvekből, mint a keményfedeles kiadásokból. Az e-könyv mellett a hangoskönyv is hasít.
Miközben Magyarországon az idei könyvhéten is inkább csak keseregtek az e-könyvekről tartott szakmai beszélgetésen, addig az amerikai kiadókat tömörítő AAP legfrissebb felméréséből az derül ki, hogy a negyedéves nettó bevételi számok tekintetében egy komoly vetélytársat már maga mögé utasított az elektronikus könyv. A felnőtteknek szóló kiadásokat összegezve az idei első negyedévben 282,3 millió dollárt költöttek az USA-ban e-könyvre, miközben a legmagasabb minőséget képviselő keményfedeles kiadásokra csak 229,6 milliót szántak. 

A könyvkiadók bevétele az USA-ban a felnőtt kiadásokból



Kemény, de kilátástalan küzdelem  Érdekes, hogy a keményfedeles kiadások a két százalékot sem elérő összpiaci növekedésnél jobban teljesítettek, de a hagyományos könyvek egészében véve a várakozásoknak megfelelően gyors ütemben vesztenek teret. Ennek ellenére a puhafedeles könyvekből származó közel 300 millió dollár még elég volt a legtöbbet hozó formátum cím elnyerésére, de ez valószínűleg a következő helyzetjelentésnél már nem így lesz. Az e-könyvek bő 28 százalékos éves növekedésével nem tud mit kezdeni a hagyományos könyvek piaca. Említésre érdemes még a letöltött hangoskönyvekből származó bevétel, és ennek dinamikája. A 25 millió dollár ugyan még alig néhány százaléka a teljes piacnak, azonban a növekedés üteme itt a leggyorsabb.

Az elektronikus formátum hatalomátvétele tehát már a teljes amerikai piacon megfigyelhető. Ez várható is volt azok után, hogy az átlagtól eltérő eladási struktúrával rendelkező Amazon online áruházában már 2010-ben 115 Kindle könyv jutott 100 puhakötésű könyvre. A keményfedeles, drágább kiadások esetében még markánsabb volt már akkor is az előny, ezekből harmadannyi fogyott, mint az e-könyvekből.

Könyvhét: nem vagyunk az e-könyv országa
Visszaszoktatnak az olvasásra az e-könyvek

CIO Hungary: így változik meg az ember és a technológia viszonya

Beszámolónk utolsó része a tizenötödik CIO Hungary konferenciáról, ahol a technológiai témákon túl számtalan megközelítésből vizsgáltuk az emberi tényező szerepét is.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.