A Facebookot az aktuális részvénykibocsátás magasabbra árazza, mint amekkora a Hewlett-Packard és az eBay együttes cégértéke.
A Facebook-részvények 38 dolláros kibocsátási árfolyamával számolva a közösségi hálózat értéke 104 milliárd dollár, ami sokak szerint 25 vagy akár 50 százalékkal is megemelkedhet a tőzsdei megjelenést követő időszakban. (A hazai GDP-t már ennél kisebb, 11 százalékos árfolyam-emelkedéssel is beelőzné.) Nem rossz egy olyan vállalkozástól, amely mindössze nyolc éve létezik, és bármilyen nagyvonalú meghatározás alapján sincsenek saját termékei.

Azt, hogy a piaci kapitalizációnak mennyire kevés köze van egy vállalat valós méretéhez és súlyához, januári összehasonlításunk után egy friss diagramon is igyekszünk bemutatni. A Facebook ezek szerint értékesebb, mint a HP és az eBay együttvéve, sőt többet ér, mint az egyik legjobban menő dotkom cég, az Amazon, amely meghatározó szereplővé vált az online kiskereskedelemben, a cloud szolgáltatások területén, újabban pedig a táblagépek piacán.

Nagyon drága  A Facebook az optimista becslések szerint évente 50 százalékkal növeli majd bevételét a következő években, ami azt jelenti, hogy részvényeinek jelenlegi árfolyam-nyereség aránya a 2013-ra várható, 2,5 milliárd dolláros profithoz képest is negyvenszeres – szemben például a legmagasabban jegyzett technológiai vállalattal, az Apple-lel, amely ugyanilyen távlatban tizenegyszeres mutatóval rendelkezik.

Ez természetesen még messze van, úgyhogy nézzük, hogy festenek a tavalyi eredményekre épülő, jelenlegi árfolyam-nyereség ráták. Itt az Apple esetében tizenháromszoros, a Google-nél tizenkilencszeres, míg a Facebooknál százszoros szorzóról beszélhetünk, ami rövid idő múlva akár százötvenszeresre is felszaladhat. A vállalat bevételei viszont az utóbbi negyedévekben egyre lassabb ütemben növekedtek, így a közösségi oldal jól tenné, ha minél előbb bemutatná régóta ígért, forradalmi jelzővel illetett szolgáltatásait.


 

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.