Jelenlegi pénzügyi évének valamennyi negyedévét jelentős nyereséggel zárta a Dell, mely nagyban volt köszönhető a vállalati piac, azon belül is a szerverek, adattárolók és vállalati PC-k iránti keresletnek.
Elégedett az elmúlt év eredményeivel, és optimista a 2011-es évvel kapcsolatban a Dell. A szerkezeti átalakulások és akvizíciók által megerősödött gyártó egyre inkább a különféle részlegeinek összevonásával létrejött vállalati üzletágára helyezi a fókuszt: e szegmens árbevétele csak a harmadik negyedévben 27 százalékkal emelkedett és elérte a 4,3 milliárd dollárt. A kis-és középvállalati üzletág 24 százalékkal, míg a kormányzati szféra 20 százalékkal emelkedett (ez utóbbi az átalakítások során szintén a vállalati divízió részévé vált, míg az egyéni felhasználók, valamint a KKV üzletág összevonva, CSMB néven működik tovább). A hivatalos közlemény szerint a világ legnagyobb 500 vállalatának 95 százaléka használ Dell vállalati megoldásokat.

Itthon is izmosabb A Dell szerepe Magyarországon is egyre meghatározóbb a vállalati szférában, vállalati üzletága 30 százalékkal növekedett a mostani pénzügyi évben. Az adattárolók területén belül az előző pénzügyi évhez képest 33 százalékos növekedést ért el a Dell hazánkban, azon belül is az iSCSI területen 51 százalékos a növekedés az EqualLogic technológiának köszönhetően.

A Dell magyar ügyfelei között jelenleg bankok, pénzügyi vállalatok, kormányzati szervek találhatók. Annak ellenére, hogy a hivatalos piaci előrejelzések szerint a 2011-es éves fejlődés szintje is csekély lesz (az IDC jelentése szerint maximum 5-10 százalékos növekedés a hazai IT piacon), a Dell várhatóan tartani fogja a piacnál gyorsabb, minimum 30 százalékos növekedési ütemét. Ezt támaszta alá az IDC 2010 3. negyedévi vállalati PC piacról (notebook és asztali számítógép) készült felmérése is, mely szerint a Dell 78 százalékot nőtt az előző év hasonló időszakához képest és beérte az itthon piacvezető HP-t is.

Egyre többen a kosárban A Dell az elmúlt években számos felvásárlással erősítette piaci szerepét és szolgáltatási körét a vállalati szektorban. A Dell időben felismerte, hogy a vállalatok számára az egyik legnagyobb probléma a folyamatosan és drasztikusan növekvő adatmennyiség lesz, melyet tárolniuk kell. Ezt felismerve 2008 év elején 1,4 milliárd dollárért vásárolta fel az iSCSI alapú tárolómegoldásokat fejlesztő EqualLogic-ot. Ezzel a lépéssel nem csak belépett egy számára újnak számító piacra, de azonnal versenytársává vált a piacon meghatározó Network Appliance-nek.

2010. első félévében már a teljes iSCSI-SAN piac 50 százalékát uralta a DELL a Gartner 2010. novemberi Magic Quadrant felmérése szerint. Az EqualLogic iSCSI SAN termékvonalból származó hardver árbevétel 2010. második félévében pedig már túlszárnyalta a Dell/EMC CX hardver árbevételt. Habár a Dell/EMC CX széria árbevétele folyamatosan csökken, az adattároló szegmensből származó árbevétele a vállalatnak folyamatosan növekedik, illetve egyre nagyobb százalékát teszi ki a Dell forgalmának.

Felhő és szolgáltatás A Dell az elmúlt évek folyamán az EqualLogic felvásárlása mellett további akvizíciókkal erősítette szerepét és szolgáltatási körét. 2008-ban vásárolta fel a Networked Storage Company vezető IT tanácsadó vállalatot, mely az IT adattároló megoldások átállását támogató tanácsadásra specializálódott. A MessageOne vállalatért, mely SaaS alapú e-mail szolgáltatásokra specializálódott 155 millió dollárt fizetett. 2009 év végén 3,9 milliárd dollárért vásárolta fel a Dell a Perot Systems-t. Az IT szolgáltató vállalat megvásárlásával létrehozta Dell Services üzletágát, mely kifejezetten középvállalatoknak biztosít garanciális és azon túli szerviz és támogatást, menedzselt szolgáltatásokat, üzleti folyamatokkal kapcsolatos szolgáltatásokat, informatikai és üzleti tanácsadást, alkalmazásfejlesztést, karbantartást és tesztelést.

Olcsóbb alkatrészek miatt hízott a Dell
Végre sikerült vennie valamit a Dellnek

2010 év elején vásárolta meg a vállalat a klaszteres tárolókat gyártó Exanet-et, illetve a Kace Networks-t. A nyár folyamán a szerver-virtualizációs menedzsment szoftvereket forgalmazó Scalent Networs megszerzésével a Dell szoftverfejlesztő adatközpont-virtualizációs menedzsment megoldásával gazdagította portfólióját, illetve a vállalati adattároló rendszerek kapacitáscsökkentését lehetővé tévő hardver- és szoftverrendszereket fejlesztő Ocarina Networks felvásárlásával az EqualLogic technológiára épülő adattárház szolgáltatási körét erősítette.

A Dell a HP-val szemben a 3PAR-ért vívott, majd elvesztett licitháború után, 2010 novemberében jelentette be a cloud computing fejlesztésekkel foglalkozó Boomi felvásárlását, majd decemberben 960 millió dollárért az adattároló piac egyik meghatározó szereplőjét a Compellent megszerzését, végül az év elején a menedzselt biztonsági szolgáltatásokat nyújtó SecureWorks akvizícióját. A Dell a felvásárlási folyamatot ezzel nem zárta le, további akvizíciók várhatók, melyekkel célja a vállalat piaci helyzetének és szolgáltatási körének további erősítése a vállalati szegmensben, azon belül is elsősorban a szerverek, biztonság és tárolás területén.

Az idősebb hazai netezők is fekete öves facebookozók lettek

Egy friss kutatás szerint Mark Zuckerberg hálózata már az 55 évnél idősebb korosztály életében is fontosabb, mint a televízió. A szeniorok online aktivitásában ugyanakkor nagy a nemek közti különbség.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.