A Nemzeti Hírközlési hatóság gyorsjelentése szerint tovább növekedett a szélessávú előfizetések száma, és enyhén emelkedett a digitális televíziózás részaránya is.
Hirdetés
 

2009 novemberében a vezetékes szélessávú előfizetések száma 18 ezerrel 1,742 millióra emelkedett - olvasható a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) kedden közzé tett gyorsjelentésében. Az ADSL- és kábelmodemes előfizetések száma a hónap végén 222 ezerrel haladta meg az egy évvel korábbi szintet. A hagyományos telefonvonalon szélessávú ADSL-internetszolgáltatásra előfizetők száma az októberihez képest minimális mértékben növekedett, és 809 ezer volt november végén. A szélessávú internetre előfizető ügyfelek száma novemberben 763 ezerről 776 ezerre nőtt, az NHH becslései szerint így a teljes kábeles piacon a szélessávú internetszolgáltatásra előfizetők száma november végére elérte a 933 ezret.

A bekapcsolt telefonvonalak számán belül 23 ezerrel csökkent a hagyományos telefonvonalak száma, mivel azonban ennél nagyobb mértékben, 24 ezerrel nőtt a kábeltelevíziós hálózaton működő vonalak száma, összességében 3,082 millióra emelkedett novemberben a gyorsjelentésben szereplő vezetékes és kábelmodemes szolgáltatók által nyilvántartott bekapcsolt vezetékes vonalak száma.

A hónap végén száz főre 30,76 vonal jutott, az egy hónappal korábbi 30,75 után; a háztartások vezetékestelefon-ellátottsága 61,59 százalékról 61,73 százalékra emelkedett. A trendeknek látszólag ellentmondó számok mögött valószínűleg az áll, hogy az internetes vagy televíziós előfizetések mellé adott kedvezmények miatt sokan rendelnek újra telefonszolgáltatást is.
 


A YouTube azt ígéri, hogy most már tényleg foglalkozni kezd az MI-gyányolással

A videós platformon annyira elszaporodott a pénzért vagy más okokból szakmányban generált, nézőket megtévesztő tartalom, hogy az már a cégnek is kezd kellemetlenné válni.
 
Hirdetés

Az ötlettől az értékteremtésig – az üzleti réteg szerepe az adattudományi működésben

Az adattudomány valódi értéke ott válik láthatóvá, ahol az előrejelzések döntésekké, a döntések pedig mérhető üzleti eredményekké alakulnak. Ehhez azonban tudatos üzleti beágyazásra, mérési keretrendszerekre és következetes visszacsatolásra is szükség van.

Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

a melléklet támogatója a One Solutions

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.