Az amerikai versenyhivatal engedélyezte a Microsoft számára a Skype akvizícióját, miközben a megvásárlásra váró vállalat még gyorsan kirugdossa több felső szintű vezetőjét.
Antitröszt szempontból megvizsgálta és engedélyezte a Microsoft számára az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Szabályzóbizottsága (FTC) a Skype megvásárlását. Így gyakorlatilag minden jogi akadály elhárult a 8,5 milliárd dolláros üzlet létrejötte elől, és a Skype által kifejlesztett VoIP szolgáltatásokat hamarosan Xbox és Kinect eszközökben, Windows Phone 7 alapú telefonok részeként és egyéb megoldásokban láthatjuk viszont. Időközben a Skype-nál megkezdődtek a beolvadás előtti tisztogatások.


Útilapu a legfelsőbb szinteken A Business Week három bennfentes információira alapozva írta meg, hogy a Skype több felsővezetője is távozni kényszerül a vállalattól, amely így próbálja kipolírozni pénzügyi mutatóit az összeolvadás előtt. A luxemburgi központú cégnél David Gurle, Christopher Dean, Russ Shaw és Don Albert alelnökök munkájára nem tartanak igényt a továbbiakban, emellett Doug Bewsher marketing igazgató és Anne Gillespie HR vezető is "új kihívásokat kereshet". Az idén megvásárolt Qik mobilvideó-megosztó szolgáltatás két vezetője, Ramu Sunkara és Allyson Campa szintén elkezdhetik összepakolni a papírdobozt.

Az időzítés mögött a források szerint az áll, hogy ha a távozó vezetők az akvizíció végeztével kapnák meg az elbocsátó szép üzenetet, már valószínűleg jóval nagyobb értéket képviselne a náluk lévő részvényopció, így viszont a Skype még olcsóbban jön ki az átrendeződésből.

Emellett belső átszervezésekre is sor kerül - ezt viszont már hivatalosan is bejelentette a Skype szóvivője. Ennek első felvonása már tavaly lezajlott, amikor Josh Silvermant a Cisco kötelékéből érkező Tony Bates váltotta a vezérigazgatói poszton. Bates rögtön nekilátott, hogy átalakítsa a fejlesztésekkel kapcsolatos stratégiákat, visszatérést hirdetett a technológia-központú szemlélethez és gyorsabb, több újdonsággal szolgáló frissítési ciklusokat ígért a 170 milliónál is több aktív Skype felhasználó számára.

Nevető harmadik: a Microsoft veszi meg a Skype-ot
Kidurran-e a közösségi lufi? [infografika]
Bobsled: telefonáljunk Facebookon!

Lecsapott az FBI az alvilági online bazárra (megint)

A hekkerek körében igen népszerű BreachForums oldalát egyszer már megszerezte a hatóság, de az rövidesen újraindult. A mostani akcióval a fórum mellett annak Telegram-csatornája is az FBI irányítása alá került.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.