A Samsung kedden platina szintű támogatóként csatlakozott a Linux Foundation tagjaihoz, ami az alapítvány igazgatótanácsában is rögtön helyet biztosít a dél-koreai vállalatnak.
A Linux Foundation a Linux fejlesztésén és elterjesztésén munkálkodó gyártósemleges, non-profit alapítvány, amely mögé az informatikai szektor legjelentősebb képviselői sorakoztak fel, a tulajdonosi szoftverekben utazó cégek nyilvánvaló kivételével. A szervezet igazgatótanácsában a platina fokozatú támogatók kapnak helyet, így helyet kapott benne a Fujitsu, az IBM, az Intel, az NEC, az Oracle és a Qualcomm egyik leányvállalata is. A tanács kedden bővült hét tagúvá, miután a Samsung Electronics is a legmagabb szintű szponzorként csatlakozott az alapítványhoz, 500 ezer dollárral járulva hozzá a konzorcium költségvetéséhez.

Még több lábra állnak?  A lépés kicsit sem tűnik meglepőnek, ha figyelembe vesszük, hogy a dél-koreai elektronikai óriás számtalan termékéhez használ részben vagy egészében Linux-alapú szoftvereket, mint amilyenek például a Google Chrome OS és Android rendszerei. A dolog érdekessége, hogy a 2007-ben alapított Linux Foundation – illetve a Samsung és az Intel – nevéhez kapcsolódik egy másik mobil platform fejlesztése is: a MeeGo romjaiból tavaly kinövesztett Tizen az okostelefonokat, a táblagépeket, az internetképes tévéket vagy a járművek fedélzeti számítógépeit célozza.




A Tizen egyelőre nem bukkant fel kereskedelmi forgalomba került készülékeken, és az sem teljesen világos, hogy a Samsung milyen szerepet szán neki egységesnek semmiképpen sem nevezhető termékportfóliójában. A vállalat azonban nyilvánvalóan a szoftverek területén is erősíteni kívánja függetlenségét, az androidos világ térképét viszont bármelyik pillanatban átrajzolhatja, ha a Google mások kárára hozza helyzetbe a tulajdonába került Motorolát. A Tizen alkalmas lehet rá, hogy betöltse a különféle eszközökön az egységes, Linux-alapú szoftverkörnyezet szerepét.

Az elmaradhatatlan spekuláció  Több forrás is kiemeli, hogy a Samsung tavasszal fejlődött a legnagyobb okostelefon-, majd a legnagyobb mobiltelefon-gyártóvá, fosztva trónjától az Apple-t, illetve a Nokiát. Ennek megfelelően logikusnak tartanák, ha a lendületben lévő vállalat a szoftverek területén is erősítene, és megpróbálna csábító alternatívát kínálni az iPhone/iPad készülékek mellett a rajtuk futó iOS rendszerre is, amire egyébként a cég táblagépes bukdácsolása miatt különösen nagy szükség volna.

A céges mobil már nem egyenlő a használt BlackBerry-vel
Kétszereplőssé vált az okostelefonpiac
Brutális felbontású kijelzőt fejleszt az LG 

A Samsung szempontjából mindenképpen intő jel lehet, hogy az Android a látványos sikerek ellenére is komoly problémákkal küzd, a Chrome OS praktikusan nem is létezik, a Windows Phone-nak pedig a versenybe való beszállás is gondokat okoz. Miután a Symbian, utóbb pedig a BlackBerry is beleállt a földbe, jelenleg a Samsung az egyetlen gyártó, amely piaci helyzeténél, ipari kapacitásánál és immár a  Linux Foundation támogatásánál fogva képes lehet megszorongatni az iOS platformot.

Mégsem annyira önálló a Sora videógenerátor, mint ahogy azt gondolnánk

Az egyik népszerű Sora-klip kapcsán újra kiderült, hogy a mesterséges intelligencia sosem annyira penge, mint ahogy azt a fejlesztők el akarják hitetni a közönséggel.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.