Most, hogy minden a Facebook tőzsdére vonulásának hivatalos megkezdésétől hangos, sokan találgatják, milyen hatással lesz a hosszú idő után eldöntött lépés a vállalatra. Egy gyors grafikus összehasonlításban megnézhetjük, kinek sikerült, és kinek kevésbé.
Talán olvasóink közül is többen eljátszottak a gondolattal: mi lenne, ha visszamehetnék az időben, mondjuk 1986-ba, és vennék egy rakás Microsoft részvényt? Tudjuk ugyanis, hogy a redmondi vállalat papírjai azóta sokszorosát érik a kezdeti összegnek, így a jelenbe visszatérve multimilliomosok lehetnénk.

A látszat néha csal Nos, most épp alakul egy olyan lehetőség, amihez nem kell visszamenni az időben: a hivatalosan is tőzsdére induló Facebook nagy név, nagy ígéret... vagy talán mégsem annyira? Két infografikát is találtunk, amelyek közül az első pár jól ismert technológiai vállalat tőzsdei nyitását, egész pontosan a részvények első két hetének árfolyamát követik nyomon. A második ábra pedig azt szemlélteti, vajon mennyit ér ma az a 100 dollár, amennyiért az adott vállalat első tőzsdei napján részvényt vásárolt valaki.

Látható, hogy voltak nagy nyertesek és kevésbé sikeres játékosok, de azt is érdemes megfigyelni, hogy a mára hatalmas nyereséget termelő vállalatokról néha az első napok bukdácsolása alapján nem sok jót feltételeztünk volna... Nézegesse mindenki az ábrákat, álmodozzon a múlton és a lehetőségeken, aztán esetleg írja meg nekünk kommentben, ő "beszállna-e a Facebookba" részvényesként is?




Mégsem annyira forró pite a Facebook
Ömlik a pénz a technológiai vállalkozásokhoz
Lottószelvénynek tekinthető a Groupon-részvény

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.