Kelet-Európában elsőként Budapestre telepített üzleti alkalmazásokat fejlesztő bázist az Oracle. Az amerikai informatikai nagyvállalat ilyenből jelenleg tízet működtet a világon, Európán belül még Nagy-Britanniában. Az induló 20 fős létszám a várható igények alapján tovább bővülhet.
Az amerikai informatikai vállalatoknál egyre jellemzőbb trend a fejlesztések decentralizálódása, eltávolodása a Szilícium-völgytől. Egy ideje az Oracle is ezt az irányt követi, ennek révén nyílt mód a magyarországi profilbővítésre is – emelte ki a bejelentés kapcsán Reményi Csaba, az Oracle Hungary Kft. ügyvezetője. Hozzátette: "olyan ez, mintha intravénásan kapna valamennyit a hazai mérnökvilág a Szilícium-völgy vérkeringéséből."

Fókuszban az alkalmazások A tengerentúli anyavállalat döntése értelmében idéntől Budapesten is elindul az Oracle vállalatirányítási rendszeréhez kapcsolódó alkalmazások globális szintű fejlesztése. (A beruházáshoz nem kértek és nem is kaptak támogatást a magyar kormánytól.) Az itteni részleg, amely várhatóan 20 fővel kezdi el a munkát, része lesz az Oracle Applications Lab (OAL) világméretű hálózatának. Az OAL felelős az Oracle üzleti alkalmazásainak – többek között a CRM, a HR, a pénzügy és az SCM – telepítéséért, működtetéséért és az ezzel kapcsolatos fejlesztésekért is. A részleg a cég saját szervezetét használja tesztkörnyezetként. A laborban folyó munka gyakran megelőzi a szabványos termékfejlesztést is, nem ritkán a belső munkatársak igényeire szabott megoldások készülnek. Ha ezek a későbbiekben beválnak, bekerülnek a piaci termékekbe.

20 fővel
indul az Oracle budapesti fejlesztőközpontja, amely a cég második ilyen jellegű rlszlege lesz Európában.
A budapesti fejlesztőközponthoz most folyik a szakemberek toborzása, amelyhez az Oracle Hungary által 2007-ben elindított felsőoktatási programban végzettek köréből is válogatnak.Jelenleg három egyetem akkreditált, kreditet érő képzésként fogadja el a program kurzusait, de további 12 egyetem is csatlakozott a kezdeményezéshez. Eddig 6500-an
regisztráltak a program valamelyik szemeszterére, közülük hatvanan dolgoznak ma már az Oracle-nél vagy valamelyik partnervállalatnál.

További globális feladatok
Az Oracle Hungary az utóbbi három évben több globális feladat ellátásában is részt vesz. Az egyik az egészségügyi ágazat speciális igényeit kiszolgáló ügyféltámogató központ, a másik pedig annak a terméknek a fejlesztése, amelynek a segítségével a felhasználók saját maguk hozhatnak létre egyszerűen oktatóanyagokat. Mindkét részlegnél nagyjából 30-30 fő dolgozik. "Cél, hogy az OAL-lal együtt a jövő nyárra a hazai leánycégnél alkalmazottak 60-70 százaléka globális projekteken tevékenykedjen majd" – mondta el a további tervek kapcsán Reményi Csaba.

A Bitport kérdésére, hogy mi történt a hét évvel ezelőtt a globális adattárház konzultációra ugyancsak Budapesten létrehozott csoporttal, az ügyvezető elmondta, hogy az erre a célra felvett szakemberek az anyacégnél végrehajtott átszervezések nyomán már nem alkotnak külön csoportot, részei lettek a helyi leányvállalatnak.

Integrált közösségi csomaggal rukkolt elő az Oracle
Szoftverben jó, de a hardverrel küzd az Oracle

Rizzsel küzdene a klímaváltozás ellen is egy szingapúri startup

Újabb sikeres befektetési kört zárt a Rize nevű vállalkozás, és hadat üzenne a rizstermesztésből fakadó metánkibocsátásnak Délkelet-Ázsiában.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.