Egyre többen pedzegetik, hogy nem "szexbotránya" miatt kellett távoznia a HP vezérének. Az azonban újabb adalék, hogy alkalmazottai sem igazán kedvelték Mark Hurdöt, más tech vállalatok zsarnoknak tartott vezetőit viszont kifejezetten szeretik saját dolgozóik.
A Glassdoor.com az alkalmazottak Mekkája, itt ugyanis ingyenesen és névtelenül mondhatja el mindenki a véleményét munkahelyéről és annak vezetőiről. A szolgáltatás segítségével mindenki megnézheti a vállalatok illetve vezetőik megítélését tevékenységi kör vagy elhelyezkedés alapján, és néha maguk a szolgáltatók is kiadnak érdekes, tematikus listákat. Az egyik legújabb táblázatból például kiderül, Mark Hurd (képünkön) uralma alatt az évek során bizony egyre jobban elégedetlenkedett a népe.

Boldogság, gyere haza | Ha megnézzük a HP bukott vezetőjének értékelését, gyakorlatilag folyamatosan csökkenő népszerűségnek lehetünk tanúi. 2008-ban még elérte az 57 százalékot, tehát a nyilatkozó alkalmazottak több mint fele jó véleménnyel nyilatkozott róla.

Azóta azonban folyamatosan romlott a megítélése, és a 2010 második negyedévében elért 19 százalékos elégedettségi rátáról épp felugrott volna 31 százalékra, amikor lemondott - a vélemények szerint ez a népszerűségi ugrás pont a botránynak és a lemondásnak köszönhető.

A Glassdoor anonim értékelői természetesen bővebben is véleményezhetik a kiválasztott vezetőt, innen fény derülhet a legfontosabb problémákra, az ellenérzések forrásaira. Mark Hurd azért szúrta leginkább az alkalmazottai szemét, mert a HP talpraállítása során folyamatos költségcsökkenésekkel sokkolta a dolgozókat, gyakran szüntetett meg munkahelyeket, miközben saját javadalmazásában igen bőkezűnek bizonyult.


Mark Hurd dolgozói megítélésének változása 2008 második negyedéve óta

Szeretünk, Steve Jobs! | Persze lehet azzal érvelni, hogy az internetes értékelésekben és hozzászólásokban általában a negatív tendencia az irányadó. Tény, hogy blogokban, fórumokon gyakrabban szólal meg elégedetlenkedő, mint dícsérő hang, a Glassdoor mégis szolgált pozitív példákkal is. Más vállalatoknál is keményen nyilatkoznak a vezetőkről, Hurd negatív csúcsát azonban egyelőre a legfontosabb informatikai vállalatok vezérei még csak meg sem közelítik.

Még a gyengélkedő, folyamatos költségcsökkentésekkel és átalakításokkal operáló Yahoo feje, Carol Bartz munkájáról is az alkalmazottak 56 százaléka nyilatkozik elismerően, bár Michael S. Dell esetében már rezeg a léc, de még az ő esetében is pozitív irányba billentette a mérleget a Dell alkalmazottainak véleménye.

A dobogó alsó fokán John Chambers, a Cisco vezetője áll 81 százalékos elégedettségi rátával, az ezüstérmes pedig az Intel feje, Paul Otellini. A legfurcsább eredménnyel mégis egy kifejezetten ellentmondásos személy büszkélkedhet: az Apple pápája, a közleményeiben és reakcióiban sokszor agresszív és nemtörődöm Steve Jobs személyét ugyanis alkalmazottainak 98 százaléka pozitívan értékeli.


A legtöbb értékelést kapott nyolc tech-vezető megítélése vállalataik dolgozói által

Elmondom hát mindenkinek... | A Glassdoor egyébként magyar vállalatok értékelésére is használható, bár egyelőre csupán nemzetközi székhelyű cégekről született vélemény magyar értékelő által. Az adatbázisba azonban felvihető bármilyen munkáltató (akár jelenlegi, akár előző), és részletes pontozással, valamint szöveges elemzéssel is elmondhatjuk, mit gondolunk róluk.

Önsegítő csoportja már van, de más segítsége még nincs az MI-pszichózisban szenvedőknek

Egyre nyilvánvalóbb, hogy a mesterséges intelligenciával hajtott, emberszerű viselkedésre tanított chatbotok milyen mentális problémákat okozhatnak a felhasználóiknak, akik legfeljebb egymásra számíthatnak, ha komolyra fordul a dolog.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.