A Lenovo a KKV-knak szánt asztali erőgépek mellett a júliusban piacra kerülő, Xeon alapú szerverekkel célozza meg a kis- és közepes vállalkozásokat.
Ahogy egyre több vállalkozás fordul kisebb-nagyobb mértékben a cloud szolgáltatások felé, és minimum a céges levelezést a felhőbe költözteti, elavult gépeit pedig vékonykliensként hasznosítja, a legtöbb alkalmazott számára úgy csökken az íróasztalán álló számítógép jelentősége. Persze bizonyos területeken a mobil eszközök és a virtualizáció mellett is szükség van erős asztali PC-kre, amelyeknek a megfelelő ár-érték teljesítménnyel továbbra is piacképesek maradnak. Úgy tűnik, hogy ezt a Lenovo is így látja, hiszen folyamatosan ajánlatokkal támadja az üzleti felhasználókat.

Céges erőgépek A gyártó március végén jött ki új ThinkStation és ThinkCentre termékeivel, amelyek alkalmas választásnak tűnnek a komoly számítási képességet igénylő feladatokhoz a kreatív, a mérnöki vagy akár a pénzügyi területeken is. A 600 dollár környékéről induló munkaállomásokban második generációs Intel Core processzorok (i3, i5, i7) dolgoznak, a gyors rendszerindítás és -leállítás mellett teljesítményük az az Intel Turbo Boost technológiával tovább javítható.

A 16 GB-os DDR3 RAM-hoz gyors adatátvitel (SATA III, USB 3.0) és a különféle SDD opciók társulnak, míg a torony vagy SFF kiszerelésű gépek ATI, Nvidia Quadro vagy NVS grafikus kártyával is megendelhetők. A Lenovo gépei több ponton (például hűtés, memóriakezelés) vonultatnak fel saját fejlesztésű megoldásokat, és a natív Red Hat Linux támogatáson túl olyan szoftvercégektől szereztek előzetes tanúsítványokat, mint az Adobe vagy az AutoCad.

Szerverek a felhők árnyékában A negyedik legnagyobb PC-gyártóként jegyzett Lenovo eladásai már jó ideje a piaci átlag feletti mértékben növekednek. A cég az asztali gépek tekintetében ennél is meggyőzőbben teljesít: míg az előző negyedévben az iparágban csökkentek a desktop PC-kből származó bevételek, addig a Lenovo 13 százalékkal növelte forgalmát. A gyártó emellett szerverekkel is nyomul a kis- és középvállalati vonalon: június közepén olcsó, egyfoglalatos helyi kiszolgálókat jelentett be a máskülönben felhőszolgáltatásoktól hemzsegő piacon.

A Gartner lefelé módosította PC-piaci várakozásait
4+1 tipp a lassú PC felturbózására

Az új ThinkServer modellek júliusban kerülnek a piacra, és a Lenovo kifejezetten a rendszergazda nélküli, vagy csak minimális informatikai gárdával rendelkező vállalkozásoknak szánja azokat. Ebben segítségükre lehetnek azok a távoli felügyeleti megoldások, amelyek lehetővé teszik az eszköz ki- és bekapcsolását és a naplófájlok megtekintését, vagy hozzáférést biztosítanak a csatolt meghajtókhoz. A KKV-k igényeire és pénztárcájára szabott ThinkServer modellek megfelelő megoldást jelenthetnek a levelezés, az adattárolás és -mentés, vagy akár a virtualizáció területén.

A gyártó a korábbi sorozathoz képest 30 százalékos sebességnövekedést ígér az új Xeon E3-1200 processzorok révén. A már 500 dollárért hozzáférhető gépeket a többi lehetőség (például SAS RAID opciók, redundáns táp, skálázhatóság) mellett Intel AMT 7.0 menedzsmenteszközökkel szállítják. A Windows Server 2008 R2 mellett a Lenovo a Microsoft Small Business Server 2011-et javasolja szerver operációs rendszernek, mint kedvező ár-érték aránnyal rendelkező megoldást.

Az Nvidia lecserélné az adatközpontok hatékonysági mutatóját

A PUE már kevés, hiszen a hasznos teljesítményről nem mond semmit, csupán az energiafelhasználásra koncentrál.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.