Fájlokat mostanában kétféleképpen küldözgetünk. Vagy a régi módszerrel, emailek csatolmányaként, vagy pedig valamilyen felhős tárhelyről generálunk publikus hivatkozást. A két módszer azonban össze is vonható egy ötletes beépülő segítségével.
Csatolmányokat elküldeni hagyományos módon gyakran problémás lehet, például akkor, ha a fájl túl nagy, és a levelezőprogram órákig töltögeti fel a levél mellé. A felhő alapú tárhelyekről megosztani már jóval egyszerűbb, de ha olyasvalakinek küldünk így fájlokat, aki még nem használt ilyesmit, jó ideig magyarázhatjuk neki az új módszer lényegét. Épp ezért a legegyszerűbb összekapcsolni a két módszert: a cloud-meghajtókra szinkronizált képeket, dokumentumokat vagy egyéb adatokat újra-feltöltés nélkül, pillanatok alatt lehet csatolni, a levél címzettjét pedig nem kell külön oktatásban részesíteni a felhő mibenlétéről.

Az Outlook legújabb kliensében már elérhető az automatikus SkyDrive elérés, ám érdekes módon a Google ugyanezt még nem oldotta meg saját levelezőszolgáltatása, a Gmail, és ugyancsak saját felhős tárhelye, a Drive összekötésével. Szerencsére egy gyorsan telepíthető és könnyen használható bővítménnyel orvosolhatjuk a problémát, sőt egyszerre négy cloud-megoldást is összekapcsolhatunk Gmail fiókunkkal.

Lépésről lépésre A Gmail bővítményeket felhős tárhelyekkel összekötő Attachments.me egyelőre Firefox és Chrome böngészővel működik: ha ellátogatunk a segédprogram weboldalára, az automatikusan felismeri az általunk használt böngészőt és az arra szabott bővítmény letöltését ajánlja fel.


Letöltés után nyissuk meg a Gmail fiókunkat (ha már nyitva volt egy másik ablakban, automatikusan újraindul), ahol egy felugró ablak fogad. Ebben a jelenleg támogatott cloud-tárhelyekkel kapcsolhatjuk össze levelezésünket, jelenleg a Dropbox, a Box.net, a Google Drive és a SkyDrive érhető el így.


Az összekötéskor külön-külön engedélyeznünk kell az adott szolgáltatáson belül az Attachments.me működését, majd egy rövid ismertetőt is végignézhetünk. Ezután máris használatba vehetjük az új módszert: új levél írásakor a megszokott felületen megjelennek a beépülő saját gombjai.


A bal oldali "Share from your cloud" gombra nyomva egy ablak ugrik elő, melyben meglévő felhő-fiókjaink tartalmai között böngészhetünk. Ha megtaláltuk a megfelelő fájlt, csak kattintsunk rá és nyomjuk meg az Insert gombot az ablak alján. Fontos, hogy csak olyan fájlokat próbáljunk így megosztani, amelyek az adott tárhely publikusan elérhető mappáiban vannak.


A kiválasztott fájl csatolása után a levélben mindössze egy szöveges hivatkozás jelenik meg, így az e-mail mérete gyakorlatilag semmivel nem lesz nagyobb egy hagyományos üzenetnél. Elküldés után a címzettnek nincs más dolga, mint rákattintani a hivatkozásra, és máris megjelenik vagy letöltődik (beállítástól és fájlformátumtól függően) az általunk megosztott tartalom.


További tippek:
Hogyan ne csináljunk céges Facebook oldalt?
Ki csörög? Közösségi hívásfigyelő Androidra
Mit tegyek, ha elfogy a hely a telefonomon?

Pénzben fürdeti a digitális ikreket az amerikai kormányzat

A csiptörvény keretei között több száz millió dollárnyi pályázati pénzt osztanak ki a technológia fejlesztésére és szélesebb körű bevezetésére.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.