Érdekes kis alkalmazásra bukkantunk, amely egyrészt felturbózza az androidos okostelefonok hívásmemóriáját és névjegyzékét, valamint mindezt nyakon önti jó adagnyi közösségi médiával. Bár még akadnak bakik, érdemes kipróbálni.
A Current Caller ID ingyenesen tölthető le a Google Play áruházból, ám senki ne gondolja, hogy csak egy újabb nagyképernyős hívó-profilképet megjelenítő appról van szó. Az alkalmazás segítségével egyrészt saját telefonálási szokásainkról is többet megtudhatunk, képet kaphatunk a minket hívók közösségi adatairól, és akár azt is kideríthetjük, kit takar egy ismeretlen szám.



Ismeretlen ismerősök Telepítéskor a Current Call ID összekapcsolható saját közösségi szolgáltatásainkkal. Jelenleg a Facebookkal, a Twitterrel és LinkedInnel működik együtt, és a beállítások alatt kedvesen megnyugtat arról is, hogy semmit nem fog a nevünkben tweetelni közzétenni az üzenőfalon.

Az összekapcsolásra azért van szükség, mivel az app párosítja a telefonkönyvünkben lévő neveket illetve telefonszámokat saját közösségi kapcsolatainkkal. Telepítés után, ha bárki telefonál, a megszokott felület helyett a Current Caller ID összesítése ugrik fel, melyben a hívó közösségi oldalakról beszipkázott profilképét és alapadatait láthatjuk, valamint legutolsó bejegyzése és tweetje is megjelenik, hogy tisztában legyünk az illető lelkiállapotával. Bónuszként egy pár napos időjárás-előrejelző csík is megjelenik, ennek ugyan sok köze nincs a hívóhoz, de zavarni nem fog, és akár ki is kapcsolható.

Ha nem valamilyen telefonkönyvbe elmentett ismerősünk telefonál, akkor is esélyes, hogy kideríthető, ki is ő: az app a hívás pillanatától elkezdi feltérképezni a hívószámot a közösségi profilokban és a weben. Persze letiltott telefonszámról hívó biztosítási ügynököket és porszívódealereket nem fog megtalálni, és egyes esetekben már csak a hívás közben tudja összegyűjteni az információkat, hasznos funkció - főleg, ha később próbálunk visszakeresni egy ismeretlentől érkező hívást a telefonkönyvben.



Tudom, kit hívtál tavaly nyáron A Current Caller ID másik érdekes szolgáltatása a statisztikák készítése. A telefonkönyvünkben szereplő kapcsolatainkról egy koppintásra színes, grafikonokkal tarkított összeállítást mutat meg arról, mennyit és mikor beszéltünk telefonon vagy váltottunk szöveges üzenetet. Még olyasmiket is kideríthetünk, hogy ő hív többet minket, vagy mi őt, megnézhetjük, melyik napszakban beszélünk általában, és milyen hosszúak a hívásaink.

Ugyancsak készíthetünk statisztikát saját magunkra: alapvetően egy illetve három hónapra visszamenőleg nézhetjük meg látványos grafikonokon bejövő és kimenő hívásaink, szöveges üzeneteink számát és egyéb részletes telefon-használati információkat. Apró segédalkalmazásként manuálisan is keresgélhetünk telefonszámokat nyilvános adatbázisokban, valamint részletesebb jelentést kapunk arról, ha telefonunkhoz visszatérve nem fogadott hívásról kapunk értesítést.



Az alkalmazás persze nem százszázalékos pontosságú - a próbálgatás közben volt, hogy az egyik facebookos ismerőst azonnal képes volt felismerni, míg az ugyanolyan formátumban szereplő telefonszámmal rendelkező másikat nem. Ezen kívül a webes adatbázisok általában amerikai forrásokat jelentenek (egyelőre?), ezért az ismeretlen hívókról körülbelül fele-fele arányban sikerült használható információt összeszedni. A fejlesztők szerint azonban folyamatosan faragják a funkciókat és frissítik a kapcsolódó szolgáltatásokat, így a Current Caller ID olyan app, amely teszt után is fent marad a telefonunkon. A letöltés és használat ingyenes, fizetni csak abban az esetben kell, ha három hónapnál hosszabb időtartamot szeretnénk látni a statisztikákban - enélkül azonban a felhasználók nagy többsége minden bizonnyal képes lesz élni...

Bottlenose: kipróbálható a mindentudó közösségi vezérlőpult
Mit tegyek, ha elfogy a tárhely a telefonon?
Enciklopédia a zsebben: Wikipedia mobilról

Több forgalmat bonyolítanak az amerikai postát utánzó kamuoldalak, mint az eredeti

Biztonsági kutatók szerint az adathalászatra kihegyezett oldalak általában is hatalmas látogatottságot generálnak, de a tavalyi ünnepi szezonban még az USA nemzeti postájának valódi forgalmát is sikerült meghaladni.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.