A katalógusvásárlást új dimenzióba helyező fejlesztés mellett egy virtuális 3D-s tükör megoldás és egy intelligens parkolási rendszer is a díjazottak közé került az idei TechShow-n. A hazai pályázók olyan nagyágyúk előtt mutathatták be termékeiket, mint Jesse Russell, a vezeték nélküli technológiák egyik legfőbb innovátora, vagy Ali Sadri, az Intel 5G fejlesztésekért felelős igazgatója.

A Mobilitás és Multimédia Klaszter (MMKlaszter) szervezésében már ötödik alkalommal megrendezett TechShow rendezvényen - a tavalyi felhozatalhoz hasonló számosságú, mintegy 20 új informatikai fejlesztés mutatkozott be.

A győztes megoldás A befektetőkből, startup-tanácsadókból, IT szakemberekből és újságírókból álló zsűri döntése alapján a fődíjat a Canecom ShopDash fejlesztése vihette el, amely a katalógusvásárlást hozza az online korszak igényeinek megfelelő szintre. A termék egy táblagépes felületre tervezett vásárlási és termékajánló. A fejlesztők várakozása szerint a ShopDash az elsők között a brit, a holland és az amerikai piacon számíthat sikerre, ezekben az országokban a cégnek már vannak partnerei. A győztes díja, hogy a Szilícium-völgyi befektetők egyik nagyágyújával beszélgethet 20 percet négyszemközt Skype-on.  Beszélgetőtársként szóba jöhet Alexis Ohanian (Reddit, Hipmunk), Naval Ravikant (Angel List, Venture Hacks), Eric Ries (The Lean Startup, IMVU) vagy Mark Suster (GRP partners, This Week In Venture Capital) is.

A közönségdíjat a Cubilog csapata kapta, amely egy széles körben használható, felhőalapú adatgyűjtő és összegző rendszerrel pályázott. A legjobb prezentációért járó díjat pedig az intelligens parkolási programot, az iParkingot bemutató Szabó Sándor nyerte el. Különdíjat kapott a Fitnect-3D Virtuális Tükör fejlesztés.



Munkában a közönségdíjas virtuális tükör 

Nemzetközi és hazai tapasztalatok Az idei rendezvényen olyan nemzetközi nagyágyúk tartottak előadást a digitális forradalom legújabb vívmányairól, mint Jesse Russell. Az évtizedekig a K+F fellegváraként elismert Bell Labs egykori vezérigazgató-helyettese a vezeték nélküli technológiák lehetséges jövőjéről tartott prezentációt. Mellette Ali Sadri, az Intel 5G, valamint a Wi-Fit várhatóan felváltó WiGig technológiai fejlesztésekért felelős igazgatója ismertette a következő évtized várható innovációs irányait. Mellettük már befutott hajdani hazai startup vállalkozások vezetői, a Prezi.com, a LogMeIn és a Ustream is beszámoltak cégépítési, növekedési, vállalatstratégiai tapasztalataikról.

Az MMKlaszter a magyarországi mobil és újmédiás technológiák szereplőinek és kutatás-fejlesztői kapacitásának összefogására jött létre hat éve. Jelenleg 69 tagot számlál, köztük távközlési és informatikai nagyvállalatokat, kkv-kat, valamint egyetemi partnereket. Az MMKlaszterben több tucat innovációs projekt megvalósítása zajlik, több mint 8 milliárd forint összértékben.

Hazai ötletparádé az egérúttól az erőmérőig
Ez az alkalmazás tudja, mikor kell eladni

Új elnököt választott a MMKlaszter

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.