Igazán a Facebook felemelkedése óta ébredt rá mindenki, mekkora lehetőség van a közösségi médiában. A megannyi kihívó között akadnak valóban hasznos és kreatív próbálkozások is, például a weboldalak tartalmát hozzászólásainkkal együtt megosztó Commentto.
Mióta létezik Facebook, egyes közösségi oldalak szimplán elhullanak az óriás árnyékában. Mások, mint a nemrég bemutatott Path, hasonló funkcionalitással de szűkebb kört bevonva igyekeznek teret nyerni. A másik ígéretes útvonal az, amit a Commentto is képvisel: vegyünk valamilyen valóban hasznos szolgáltatást vagy funkciót, és ezt ruházzuk fel közösségi elemekkel.

A most bemutatott megoldás megálmodói 2009-ben kezdtek először gondolkodni azon, hogy még mindig milyen őskori módszerekkel oszthatunk meg ismerőseinkkel webes tartalmakat: a legtöbben e-mailbe másolják az adott webcímet, esetleg hagyományos másolás-beillesztés segítségével húznak be a levélbe részleteket az oldalról majd mögé írják a kommenteket, végül elküldik az ismerőseiknek. Ezt pedig lehet hatékonyabban is csinálni.


Modern lapszemle A Commentto szolgáltatás Firefox és Chrome böngészőkkel kompatibilis. Először új felhasználónevet kell regisztrálnunk a Commentto.com-on, majd egy ellenőrző e-mail visszaigazolását követően letölthetjük a böngésző-kiegészítőt. Innentől gyermekien egyszerű a dolgunk, csupán kijelölünk, "beszólunk" és megosztunk igény szerint.

Ha rábukkanunk egy érdekes honlapra vagy tartalomra, többféleképpen tudathatjuk másokkal, mi érdekel minket és mit fűzünk hozzá az olvasottakhoz. Ha a teljes oldalt szeretnénk megosztani, csak a böngésző címsorába épülő kis Commentto-ikonra kell böknünk, amelynek előugró menüjében kiválasztjuk a megosztást. Ha pedig egy oldalon belül egy adott tartalomra szeretnénk felhívni a figyelmet, mindössze ki kell jelölnünk a szövegrészletet (akár képekkel együtt), melyek alatt felbukkan egy Commentto-gomb.


Erre rábökve (illetve a teljes oldal megosztása esetén a címsoron lévő gombra kattintva) előbukkan egy megosztóablak, ahol akár kategóriák alá sorolhatjuk a kijelölt részletet, majd pedig hozzáfűzhetjük saját megjegyzéseinket is. Végül beállíthatjuk, ki láthassa a megosztást: csak mi magunk (így egyfajta emlékeztetőt hozunk létre), visszaigazolt ismerőseink, vagy mindenki, aki a saját megosztási aloldalunkra téved.

A megosztott linkek és tartalmak a Commentto.com alatti személyes profilokba kerülnek, amelyek könnyen kereshetőek (hiszen saját nevünket kell használnunk, nincs lehetőség becenevekre). A látogatók feliratkozhatnak megosztásaink követésére, így azokat a tartalmakat is láthatják, amelyeket nem szánunk az egész világnak.

Path: intimebb és szebb a Facebook új kihívója
Mégsem annyira forró pite a Facebook
Az üzletnek mennie kell: a Twitter enged a cenzúrának

Lecsapott az FBI az alvilági online bazárra (megint)

A hekkerek körében igen népszerű BreachForums oldalát egyszer már megszerezte a hatóság, de az rövidesen újraindult. A mostani akcióval a fórum mellett annak Telegram-csatornája is az FBI irányítása alá került.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.