Az utazási költségek és kihasználatlan munkaórák csökkentését ígéri a szoftvercég új, virtuális megbeszélések megtartására alkalmas megoldása, melynek használatához elegendő egy sima böngészőablak megnyitása.

Április 26-tól elérhető a Novell Conferencing csoportmunka-támogató és webkonferencia megoldásának központilag üzemeltetett, azaz szoftverszolgáltatásként igénybe vehető verziója. A termék segítségével internetes böngészőn keresztül megtarthatók megbeszélések, továbbá megoszthatók prezentációk és webes előadások.

Telepítést nem igényel | A Novell megoldásával bármilyen külön program telepítése nélkül azonnal megoszhatók a dokumentumok, a munkaállomások képernyői, az alkalmazások, weboldalak, táblázatok, vagy akár audio- és videofájlok. További lehetőségként az értekezletek rögzíthetők és később visszanézhetők. A vállalat nemrég kötött megállapodást a webkonferencia-megoldásokat kínáló Dimdim céggel, együttműködésük eredményeként a Novell csoportmunka-támogató termékeinek portfóliója a webkonferencia-technológiával bővült. A Novell Conferencing egyszerűen integrálható más csoportmunka-támogató megoldásokkal is, például a Novell GroupWise szoftverrel.

A virtuális megbeszélés résztvevői egyszerre látják ugyanazokat a frissített dokumentumokat, és ugyanazokhoz az erőforrásokhoz lesz hozzáférésük. A cég sajtóközleménye szerint a hatékony kezelőfelületének köszönhetően a Novell Conferencing használata egyszerű, és a munkatársak olyan gyakran „találkozhatnak”, amilyen gyakran a munkafolyamatok azt igénylik. A webkonferencia egyaránt működik windowsos, maces és Linux-környezetben is.

A kezdetben felhő alapú szolgáltatásként (Software-as-a-Service, SaaS) elérhető változatot valamikor még idén követi majd a megoldás ügyféloldalon üzemeltetett verziója. A Novell Conferencing ára egy 20 résztvevős tárgyaló esetén 113 EUR/felhasználó/év, de a szolgáltatás elérhető akár 1000 résztvevős termekre is.

 

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.