Komplex csoportkezelés, egyszerűbb adatvédelmi beállítások, lementhető saját adatállomány és csoportos chatelés érkezik a Facebook legfrissebb fejlesztési hullámában. Az eredmény végső soron az lesz, hogy a közösségi oldalon belül számtalan kisebb Facebook alakul.

Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója és vezetője magyar idő szerint tegnap este jelentette be a közösségi oldal legújabb fejlesztéseit.

Csoportkedvezmény A legkomolyabb eleme ezeknek az újításoknak a külön csoportok kezelésének átszabása és az ezzel kapcsolatos lehetőségek kibővítése. A felhasználók jó része régóta problémaként kezelte azt, hogy ha valamit közzétesz az oldalon, azt a családtagoktól a barátokon keresztül a munkatársakig mindenki meglátta a hírfolyamban. Bár volt már korábban is lehetőség bizonyos elkülönített közösségeket létrehozni, ennek kezelése és gyakorlati haszna erősen véleményes volt.

Az újragondolt csoportok (Groups) most néhány kattintással kialakíthatók, és alapesetben a külön oldalként kezelt közösség tagjai kapják csak meg az információkat. Tehát egy fiatal létrehozhatja a közvetlen baráti körét, akikkel a szombat esti partiról készült felvételeket anélkül tudja megosztani, hogy magyarázkodnia kelljen a szülőknek. De ugyanígy elkülöníthető egy üzletfeleket tömörítő halmaz, akiket célzottan tud tájékoztatni mondjuk egy akcióról, vagy éppen munkahelyváltásról.

A csoport tagjai között lehetőség van közös chatelésre is, ami eddig nem volt elérhető a Facebook beépített csevegési szolgáltatásával. Továbbá körlevelet is küldhetünk az érintetteknek.

Becsomagolt emlékek A csoportok mellett több, kisebb jelentőségű bejelentésről is szó esett a tegnapi tájékoztatón. A felhasználók például lementhetik az összes Facebookon tárolt saját információt. Azaz képeinket, státuszüzeneteinket és profilunk adatait is lementhetjük egy tömörített fájlba.

Állandóan visszatérő téma az adatbiztonság. Ezt most újabb eszközzel próbálja a Facebook még átláthatóbbá tenni. A beállítások között egyszerűen rendezve megtaláljuk az összes alkalmazást, aminek valamilyen szinten engedélyt adtunk adatainkhoz való hozzáférésre. Ha egy konkrét alkalmazást nézünk, az is látszik, milyen típusú adatainkra van rálátása, illetve az is, mikor élt a megoldás utoljára ezzel a lehetőséggel. Ki tudjuk kapcsolni az engedélyeket az információk jellege szerint egyesével, illetve természetesen teljesen megszüntethetjük adataink felhasználását.

Nyílt bezárkózás Visszatérve a bejelentés legkomolyabb elemére: a Groups felturbózása tulajdonképpen a hatalmasra duzzadt közösségi oldalt szabja kisebb, önálló életet élő mini Facebookokra. A furcsa az, hogy eddig Zuckerberg minden fronton azt hangoztatta, hogy az internet a nyitottságról szól, és a jövő a mindent megosztunk mindenkivel (de minimum az ismerőseinkkel) szemléleté.

A mostani lépés viszont pontosan ennek ellenkezőjét jelenti: bezárkózást, kivételezést. Hogy a későbbiekben ezt a kettősséget lehet-e sikeresen képviselni, az meglehetősen nehéz kérdés, de egyelőre az eredmények Zuckerberget igazolják.

Összeborult a Facebook és a Skype
Facebook Places: már helyeket is lájkolhatunk


Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.