A Google "felhős" irodai alkalmazásába újabb csoportmunkát segítő funkciók érkeztek - ha másra nem is, de erre mindenképpen jók a Google Wave tapasztalatai.

A keresővállalat online dokumentumkezelő szolgáltatásai mostantól még gyorsabb és hatékonyabb közös munkavégzést tesznek lehetővé néhány új funkció integrálásával. Ahogy egyre többen használják dokumentumok megosztására a Google Docs szolgáltatást különböző platformokon, valóban itt volt az igény egy kis ráncfelvarrásra és aktualizálásra.

Virtuális megbeszélés | A most implementált fejlesztés egy több lépcsős bővítési folyamat első része, ami alapvetően elmozdítja a szolgáltatást a szimpla dokumentummegosztástól a közös, gyors munkavégzés irányába.

Mostantól, ha megosztunk valakivel egy dokumentumot, lehetőségünk van egy beépített csevegőablakban megbeszélni a közös szerkesztés részleteit. Persze eddig is lehetett látni, ha valaki szintén megnyitja a megosztott dokumentumot, és a változtatások is felbukkantak egy kis idő elteltével, ám most gyakorlatilag teljesen egy időben látja minden szerkesztő partner, melyikük mit módosít éppen: betűnként frissítve láthatjuk, mit is gépel épp a dokumentumon ügyködő másik felhasználó.

Kényelmesen, testre szabva | Akár ötvenen is részt vehetnek egyszerre ugyanazon szöveges vagy táblázatos dokumentum szerkesztésében. Valós időben mutathatják meg egymásnak a változtatásokat, és a beépített csevegőben beszélhetik meg a feladatokat. Az információs ablakokat, például magát a csevegő ablakot is szabadon "lebegtethetjük" át bárhová, így egyszerűvé válik a szerkesztő felület elrendezése saját szájízünk szerint. Automatikus számozás és felsorolás, egyszerű margóállítás, akkurátusabb beillesztés utáni formázás jellemzi a napokban lecserélődő Google Docs újdonságait.
 


A táblázatkezelőben már húzd-és-vidd módszerrel kezelhetünk egyes oszlopokat, a már meglévőhöz hasonló szöveg begépelésekor automatikus kiegészítési javaslatot kapunk, és egy külön formula-szerkesztő sor is rendelkezésünkre áll. A rajz funkciók is kibővültek: egy külön alkalmazást kapunk ábrák készítésére, amelyeket természetesen szintén a fentiekben megismert csoportmunka-újítások felhasználásával szerkeszthetünk. A kész ábrákat azután könnyű beilleszteni bármilyen Google dokumentumba.

Gyorsulunk | A külcsínen kívül nagyon fontos az is, hogy sokat faragtak a JavaScript motorral kapcsolatos funkciókon, így a Google szerint jóval gyorsabb és akadásmentesebb lesz az új Docs - egészen pontosan úgy fogalmaznak, hogy megkapjuk ugyanazt a sebességet, amit egy asztali szövegszerkesztőtől is elvárunk.

Az átállás természetesen a Google szokása szerint nem egyszerre történik meg, hanem az elkövetkezendő hetekben egymás után állítják át a felhasználók elérését az új szolgáltatásra. Aki esetleg nem tudna várni, a fejlesztői weboldalon megnézheti az összes újdonságot, de az alábbi videó is jól szemlélteti a leglátványosabb fejlesztéseket.
 



Szélerőműbe csomagolták a nagyon zöld adatközpontot

A Rittal és a megújuló energiával foglalkozó WestfalenWind zöld IT megoldásokat kínáló üzletága jött rá a megoldásra. Még a energiaszállítási veszteséget is minimalizálták.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.