A Gmail az utóbbi idők legnagyobb átszabását kapja, ami a desktop és a mobil verziókat is érinti.
Az elmúlt időszakban több olyan startup is ismertté vált (van, amelyiket azóta felvásároltak), amely az elektronikus levelek kezelését egy egészen más oldalról közelítette meg. Az általuk létrehozott alkalmazások arra törekszenek, hogy a naponta beömlő levéltenger valahogy átlátható, rendezhető maradjon, ami még akkor is nemes törekvés, ha tudjuk, hogy ettől még ugyanúgy el kell intéznünk a benne lévő faladatokat, vagy válaszolnunk kell rájuk. Most valami hasonlót próbál meglépni a Google a Gmail felületével. 

Kategorizálunk ■ A Google a Gmailt többször csiszolgatta és próbálta jobbá tenni, aminek legutóbbi jele az volt, amikor bevezették a fontos levelek kategóriát, illetve azt, hogy a beérkező üzeneteket azok státusza (olvasatlan, fontos, csillagozott) szerint rendezhessük. Most ezt a megoldást fejlesztették tovább azzal a különbséggel, hogy öt, előre meghatározott rendezőelv szerint kapnak a leveleink címkéket, majd kerülnek be a különböző kategóriájú fülek (tab) alá. Ezek közül az első továbbra is a fontos üzenetek csoportja, ahova azok a levelek érkeznek, akikkel gyakran tartjuk a kapcsolatot, tehát feltehetően valamilyen közelebbi viszonyban vagyunk velük.



A második csoport a „social” nevet kapta, ami a nevének megfelelően a közösségi oldalakról (Facebook, Twitter, Google+, stb.) érkező, jellemzően értesítő leveleket fogadja. A harmadik az egyelőre egy kicsit megfoghatatlan „promotions”, azaz ajánlatok névre hallgat, tehát azt is mondhatjuk, hogy ide érkeznek azok a kereskedelmi ajánlatok (kuponos, licitálós oldalak, kereskedések hírlevelei), amelyeket nem tartunk spamnek és eleve nem tiltottuk le őket.

A negyedik  kategória az "updates" (frissítések) csoport, végül kapunk egy olyan címkét, ahová a levelezőlistákról, üzenőfalakról érkező leveleket irányíthatjuk (forums). Szerencsére a Google nem erőltet semmit, így akinek ez a felosztás nem felel meg, az visszaállíthatja a korábbi állapotok bármelyikét, de a beérkező leveleket is szabadon áthúzhatjuk abba a csoportba, amelyikbe csak szeretnénk.

Ilyen lesz a mobilos Gmail

Mobilra is érkezik  A változás a mobilos alkalmazásokat is érinti, legyen az androidos mobil, iPhone vagy iPad. Ezeken a felületeken a trendekhez illeszkedően egy balról elhúzható menüben válogathatunk a csoportok között, amikor pedig a levelek listáját nyitjuk meg, akkor a fontos üzeneteket látjuk először. Az újdonságok nem mondhatók igazi újdonságnak, hiszen ezek a lehetőségek már eddig is ott voltak a Gmail beállításainak a mélyén, a levelek címkézése például már két éve szerepel a Labs kísérleti funkciói között.

Az új felület desktop verziója és az Android app (4.0 feletti verzión működik) frissítése a napokban elindul, de mivel ez hullámokban történik meg, így mindenkinek várnia kell egy kicsit rá. Aki türelmetlen, annak a Google blogjában azt tanácsolják, hogy figyelje a fogaskerékkel jelölt menü alatti Beállítások menüpontot (böngészőben), ott pedig a Beérkező levelek fület, mert ott lehet átállítani az új nézetre a levelezőrendszert.

Megérkezett a Google Keep 
Csatolmányokban is kutakodik a Gmail
15 GB ingyen tárhelyet kínál a Google 

Az egészségügyet is kinézték maguknak a zsarolóprogramok terjesztői

A Sophos éves jelentése szerint az ágazat különféle okokból ideális célpontot jelent a hekkereknek, akik egyre több támadást intéznek az ott működő intézmények ellen.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.