A Microsoft új termékkel rukkolt elő, amely az Office-tól az Exchange-en át a SharePointing számos megoldást tartalmaz havi előfizetésért. A szoftvergyártó vállalatmérettől és funkcionalitástól függően eltérő csomagokat kínál, amivel megnehezítheti a Google Apps dolgát.

A redmondi óriás komolyan gondolja, amit nyári partnerkonferenciáján is hangoztatott, miszerint nagy hangsúlyt fog fektetni a felhő alapú szolgáltatásokra. Bár a mostani bejelentés nem előzmény nélküli, hiszen a Microsoft Business Productivity Online Suite (BPOS) néven eddig is kínált már hosztolt szoftverszolgáltatást, ám a névváltoztatás koncepcióváltást is takar.

Office-szal turbózva A régi változatot jövőre váltó Office 365 már nevében is hangsúlyozni akarja, hogy a cég zászlóshajójának is tekinthető irodai szoftvercsomag immár részét képezi a havidíjért elérhető terméknek. A BPOS-ben eddig elérhető Exchange Online, SharePoint Online, Office Live Meeting és Communications Online szolgáltatások természetesen mind használhatók az új verzióban.

A szolgáltatás lényege, hogy a dolgozók több helyről, otthoni számítógépről, okostelefonról is elérhessék az alkalmazásokat és az anyagokat, miközben a háttér-infrastruktúra biztosítása, a telepítés és folyamatos frissítés nem a cég IT részlegére hárul.

Méretre szabva Az Office 365 árképzése kicsit bonyolult, ám a különböző cégméret és a dolgozók eltérő igényei miatt így jobban testre szabható. A maximum 25 főt foglalkoztató kisvállalatoktól felhasználónként havi 6 dollárt kér a cég a limitált funkcionalitású csomagért, amely többek között webes Office-t, e-mail-szinkronizálást és videokonferenciás lehetőséget is tartalmaz.

Nagyvállalatok esetében az egy dolgozóra jutó költség 2 dollárról indul, de az opcionális funkciók mindegyikét kipipálva ez az összeg felszaladhat egészen havi 27 dollárig is. A drágább változatokban már nemcsak a webes Office, hanem a normál, számítógépre telepíthető verzió is benne van, csakúgy, mint a belső közösségi hálózat kialakítására és honlap készítésére alkalmas megoldások.

A gyártó mindezekre 99,9 százalékos rendelkezésre állási arányt garantál, és ahogy említettük, számos eszközről, így például iPhone-ról, BlackBerryről és a frissebb androidos verziót futtató okostelefonokról is. Természetesen a Windows Phone rendszerrel szintén kompatibilis a megoldás.

A csomaghoz a tervek szerint a későbbiekben csatlakozik majd a Microsoft Dynamics CRM 2011, a gyártó ügyfélkapcsolat-kezelő megoldása.

Összeeresztettük: Office Web Apps vs Google Docs
Google-Microsoft szájkarate: az én Office-om a jobb!
Nélkülözhetetlen irodai szoftverek: mire figyeljünk?

Az Google áfium ellen való A Microsoft ezzel a lépéssel nyilvánvalóan megálljt kíván parancsolni a Google hasonló irodai alkalmazásokat tartalmazó csomagjának, a Google Apps-nek (magyarul Alkalmazások). A keresőcég magánszemélyek számára ingyenesen biztosítja a szűkebb lehetőségeket tartalmazó Google Docs-ot (Dokumentumok), míg a vállalati felhasználásra szánt változatért egységesen évi 50 dollárt kér.

Az Office 365 kisvállalkozások számára így árban nem kerül lényegesen többe, ami azt jelenti, hogy ha a valamikor 2011-ben debütáló termék valóban megbízható, jól működő megoldásokat tud nyújtani a dolgozóknak, akkor a Google terjeszkedése ezen a fronton nehezebbé válik.

Bár a Dokumentumok ingyenes, az Alkalmazások pedig alig több, mint 4 dollárba kerül havonta, a felhasználói visszajelzések sok esetben negatív kritikákat fogalmaznak meg. Az Office 365 megjelenésével így a Google is kénytelen lesz rákapcsolni szolgáltatása fejlesztésére, ha nem akarja, hogy a Microsoft vigye el az ügyfelek tekintélyes részét.

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.