A Google hivatalosan is bejelentette saját tervezésű és gyártású Chromebookját – 1300 dollárt kérnek érte.
A múltkori cikkünkben talán túlzottan is óvatosan bántunk a Google állítólagos Chromebookjának hírével, hiszen a vállalat nem sokat teketóriázott, be is mutatta a gépet. A gyorsaság szokatlan, de a bemutatón kiderült, hogy a Google már két éve dolgozik rajta, így viszont érthető a felfokozott tempó.

Prémium kategória  Azt azonban egy kicsit nehezen nyeli le a világ, hogy a Chromebook Pixel a megtestesült fából vaskarika termék. A Google ugyanis létrehozott egy rendkívül drága gépet, ami ellentmond a Chromebook kategória eredeti elveivel, mely szerint ezek a konfigurációk olcsó, netes munkára fókuszált gépek. Ez nagyjából olyan, mintha az Apple előállna egy olcsó MacBook Airrel, amit kifejezetten a diákoknak szán. A pontos árazásról a hír végén emlékezünk meg, most fussunk át azon, hogy akkor mégis mi a Google elképzelése egy prémium Chromebookkal kapcsolatban.



A főszerepben: a kijelző 
Elsősorban az, hogy minőségi anyagokból, precízen, pontosan legyen összeállítva. A hivatalos sajtófotók, illetve a helyszíni beszámolók is arról tanúskodnak, hogy az alumíniumból készült, nem annyira vékony ház rendkívül stabil, és igényes kialakítású, és zavarba ejtően sok hasonlóságot mutat (megvilágított chicklet billentyűzet) az előbb emlegetett Apple gépekkel. Ami viszont markánsan megkülönbözteti tőlük, az egyrészt érintőképernyő, amihez nem jár semmiféle érintésre optimalizált felület, csak a megszokott Chrome OS, másrészt az üvegből készült touchpad.

Letisztult, egyszerű vonalak (a kép nagyítható)

Ahogy a beharangozó reklámból is kiderült, a fő attrakció egyértelműen a 13 colos, 2560 × 1700 pixel felbontású (239 ppi képpontsűrűség, 4:3-as képarány) kijelző, ami a Retina Display-el szerelt 13 és 15 colos MacBook Pro modellek közé esik, bár az összehasonlításnak nem sok értelme van, hiszen aki a Google gépét komolyan  meg akarja vásárolni, az nem feltétlenül alkot közös halmazt az Apple gépeinek ügyfélkörével.

Nem  olcsó, de drága  Vas tekintetében (leszámítva a készülékházat) visszafogottságról beszélhetünk: az 1,5 kg-os gépet egy Core i5-ös (dupla mag, 1,8 GHz) processzor hajtja, amit integrált grafikus vezérlő (HD Graphics 4000) és 4 GB RAM egészít ki. Az adattárolásért egy 32 gigabájtos SSD felel, ami egyedül az LTE variánsban lesz 64 GB. A Google a gép mellé 1 terabájt ingyenes tárhelyet biztosít a Drive-ban, ami a feltételek szerint 3 éves időtartamra jár, akkumulátoridő terén pedig 5 órás aktív használati időt ígérnek. A Pixel kezdetben az Egyesült Államokban, illetve Angliában lesz elérhető 1300 dollárért (kb. 280 ezer forint) a Play Store-on, illetve a Best Buy üzleteken keresztül, de készül a Verizon szolgáltató számára egy 1450 dolláros, LTE modullal ellátott variáns is.

Saját Chromebookkal robbantana a Google
Nagy képernyővel érkezik az első HP Chromebook
Nem tűnik el a Chromebook, sőt! 

A Google teljes egészében maga tervezete és gyártatta a Pixelt, nincs szó megnevezett hardverpartnerről, mint a Nexus készülékek esetében. A vállalat szerint ez a gép azokat a vásárlókat célozza, akik elkötelezett hívei a felhőnek és arról is meg vannak győződve, hogy az egyik legjobb hardverrel szerelt notebookot álmodták és építették meg. 

CIO Hungary: így változik meg az ember és a technológia viszonya

Beszámolónk utolsó része a tizenötödik CIO Hungary konferenciáról, ahol a technológiai témákon túl számtalan megközelítésből vizsgáltuk az emberi tényező szerepét is.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.