A lassan már csak dél-amerikai szappanoperák forgatókönyvéhez hasonlítható háború az Apple és a Samsung között újabb fordulatot vett, ráadásul rögtön kettőt is.
Egy új bírósági döntés semmisé tette a dél-koreai gyártó táblagépeinek USA-beli árusítását tiltó nyári rendelkezést. Az Apple szabadalomsértésre hivatkozva perelte be már több mint egy évvel ezelőtt a Samsungot, ez a konkrét ügy azonban csak nem akar a végéhez érni. Néhol az egyik, máskor a másik fél felé hajló döntések születnek, hogy aztán pár hónap múlva újabb fordulat következzen.

A Galaxy Tab 10.1 táblagép forgalmazását nyáron tiltotta be az Egyesült Államokban egy amerikai bíróság. Az indoklás szerint a Samsung tabletje olyan mértékben sérti az iPad-del kapcsolatos szabadalmakat, hogy az Államokban ebben a formában többé nem forgalmazható.



Galaxy Tab 10.1: most van ok mosolyogni...

Nem úgy van az! ■ Nos, az újabb jogi szintre emelt fellebezést követően a mostani bírói határozat ezt nem látta bizonyítottnak, és azonnali hatállyal elrendelte a tiltó rendelkezés megsemmisítését. A koreai cég természetesen roppant elégedett a döntéssel, és azzal, hogy ez egyben azt is jelenti, hogy ők bizony nem sértették meg az Apple szabadalmait, így az egész feljelentés teljesen alaptalan volt. Az Apple egyelőre nem kommentálta a bírói határozatot.

A Samsung számára nyilván lesz némi üzleti hozadéka is annak, hogy a karácsonyt megelőző amerikai vásárlási őrületben néhány Galaxy Tab 10.1 is gazdára lelhet, de a döntés inkább pszichológiailag jön jól. A céget a nyár folyamán több esetben is vesztesen került ki az immár tíz országban és évek óta tartó Apple-lel vívott jogi csatározásból. Ennek leglátványosabb eleme az az augusztus végi döntés volt, amely kimondta a koreaiak jogsértését és több mint egymilliárd dolláros kártérítést ítélt meg az almás vállalatnak.

A Samsung persze szinte mellényzsebből kifizet egy ekkora számlát, ráadásul korántsem biztos, hogy egyáltalán meg kell majd ezt tennie. A sorozatosan bukott perek viszont nem tesznek jót a vállalati imázsnak, így ha másért nem, ezért jön jól a már igencsak idősödő Galaxy Tab 10.1 amerikai árusításának engedélyezése. 

Új célpont  Mindeközben a dél-koreaiak tartották a szavukat, és korábban belengetett fenyegetésüket tettek követték. A cég Apple ellen indított korábbi, szintén szabadalomsértés miatt kezdeményezett kereseteihez hozzácsapják a frissen debütált iPhone 5-öt is. A Samsung még az új almás telefon megjelenése előtt jelezte, hogy azok alapján, amit tudni lehet a készülékről, valószínűleg ugyanúgy sérteni fogja a távol-keleti vállalat szabadalmait, mint a korábbi modellek, ezért "beveszik" a megvádolt termékek közé.

A koreai gyártó azt is világossá tette, hogy ha az iPhone 5 LTE-képes lesz, az azonnali pert fog eredeményezni. Azóta kiderült, hogy valóban megkapta ezt a funkciót a legújabb generációs Apple okostelefon, így a távol-keleti gyártó ügyvédei be is gyújtották a rakétákat. Hogy ennek az ügynek mikor kerülhet pont a végére, azzal kapcsolatban még durva találgatásokba sem érdemes belemenni, mert ahogy a szappanoperáknak, ezeknek a pereknek sem látni soha a végét.

Nincs kegyelem a Samsungnak Amerikában
Az Apple nyer, a Samsung veszít - vagy mégsem?

Rizzsel küzdene a klímaváltozás ellen is egy szingapúri startup

Újabb sikeres befektetési kört zárt a Rize nevű vállalkozás, és hadat üzenne a rizstermesztésből fakadó metánkibocsátásnak Délkelet-Ázsiában.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.