Az amerikai Verizon Wireless távközlési szolgáltatóval kötött megállapodás lehet a Skype első jelentősebb hídfőállása a mobiltelefonok meghódítása felé. Az iparág legnagyobb gyártói és szolgáltatói már új ellenfelük, az Apple ellen szövetkeznek.

A több mint félmilliárd regisztrált felhasználóval rendelkező Skype hagyományosan vörös posztónak számít a távközlési szolgáltatók szemében, akik elsősorban a hanghívásokból származó bevételeiket féltik az internetes telefóniától, bár a Skype az adatforgalmon keresztül akár növelheti is a felhasználók költését. Ennek megfelelően ha esetenként el is tűrik, hogy ügyfeleik Skype-ot használjanak mobiltelefonjukon, arra nemigen akadt példa, hogy bármelyik szolgáltató aktívan támogassa az alkalmazást.

Megtört a jég  |  Az amerikai Verizon Wireless most mégis úgy döntött, hogy a 3G-s okostelefonok mellé külön Skype-csomagot kínál előfizetőinek, ami lényegében korlátlan, saját hálózaton belüli Skype-forgalmat és a nemzetközi hívások esetében Skype-os tarifákat jelent. A Verizon ajánlata kezdetben kilenc okostelefon-típussal együtt lesz igénybe vehető. A Skype jelenleg a nemzetközi hívások 12 százalékát szolgálja ki, amivel piacvezető, és új elnökének januári kinevezése kapcsán a vállalati piacot célzó terveket jelentett be.

A felek a Mobile World Congress (MWC) keddi napján számoltak be a márciusban induló együttműködés részleteiről. Josh Silverman, a Skype vezérigazgatója áttörésnek nevezte a megállapodást, és arról beszélt, hogy érezhetően változik a szolgáltatók hozzáállása. A Verizon marketingigazgatója, John Stratton a Reutersnek nyilatkozva elmondta, hogy vállalata a Skype támogatásától kifejezetten ügyfelei számának növekedését várja: "Van kétszázmillió amerikai, aki nem a mi szolgáltatásunkat használja, és ez nagyon idegesítő."

Az új ellenség  |  Ugyancsak az MWC-n jelentették be a mobilalkalmazások forgalmazására létrehozott Wholesale Applications Community (WAC) megalakulását. A szervezet mögött a legnagyobb mobilszolgáltatókat és -gyártókat tömörítő GSM Association (GSMA) huszonnégy tagja áll, így például az említett Verizon, az AT&T, a Sprint, a Vodafone, a China Mobile, illetve a Sony Ericsson, a Samsung vagy az LG. A WAC első memorandumában egyebek mellett azt a célt fogalmazza meg, hogy a piac elaprózódását megakadályozva szabványok kidolgozásával segítené a fejlesztőket, és az elkészült alkalmazásokat értékesítési területen is támogatná.

A szóban forgó "elaprózódás" felelőse elsősorban az Apple saját készülékeire hangszerelt App Store szolgáltatása, de ilyen a Google ugyancsak másfél éve működő Android Market szoftveráruháza is. Az App Store-ban idén januárra már több mint 130 ezer alkalmazás volt hozzáférhető, és a letöltések száma elérte a 3 milliárdot, míg az egyes gyártók és mobilszolgáltatók lemaradása a fejlesztések és a terjesztés szempontjából is számottevő. Nem csoda, ha most az összefogásban és a standardizálásban látják az egyetlen megoldást, ami a szervezet tagjainak impozáns névsora ellenére is igen nehéz feladatnak tűnik. A WAC egyébként azt is közölte, hogy szívesen látná soraiban az Apple-t, ami valószínűleg nagy derültséget okozott a kaliforniai vállalatnál.
 

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.