A Sony Ericsson nem tervezi a közeljövőben Symbian alapú okostelefon kiadását, ehelyett inkább az Android platformra koncentrál, miközben a Windows Phone 7-en is rajta tartja a szemét.
- Nem szerepel a Sony Ericsson tervei között, hogy jövőben a Symbian Alapítvány szabványaira, illetve operációs rendszerére alapuló új terméket fejlesszen - nyilatkozta a Bloomberg gazdasági hírügynökségnek Aldo Liguori, a cég szóvivője.

A mobilplatformok versenyének jelen állása mellett a döntés nem különösebben meglepő, legfeljebb talán annyiban, hogy a több mint 300 millió - főként Nokia által gyártott - mobilkészüléken futó operációs rendszert most az azt felügyelő Symbian Alapítvány egyik létrehozója hagyja maga mögött.

Hiába a nyitás? | Bár az alapítvány tagjaként bő fél évvel ezelőtt még a Sony Ericsson célja is az volt a Symbian forráskódjának megnyitásával, illetve a hozzá kapcsolódó üzleti modell átalakításával, hogy a legvonzóbb mobil platformot teremtse meg, most mégis úgy tűnhet, a cég elhagyja a süllyedő hajót, bár egyelőre az alapítvány tagja marad.

A Symbian Alapítványt még 2008-ban hozta létre a Nokia, a világ legnagyobb mobilgyártója a Sony Ericsson, a Samsung és más készülék- és csipgyártók részvételével. A hagyományos telefongyártók közül a Motorola már korábban elhagyta a Symbiant az Android kedvéért, míg a Samsung a saját Bada platformja mellett vezette be az egyre népszerűbb samsungos okostelefonjait.

A süllyedő hajó képzetét a Gartner augusztusi felmérése is megerősíti, minek tanúsága szerint a Symbian piaci részesedése csaknem 10 százalékot esett 2010 első két negyedévében. A jelenlegi érték még így is 41 százalék felett van, amit a dobogó második és harmadik fokán álló rendszerek együtt sem tudtak elérni.

Győztesre tenni? | A Sony Ericsson a Vivaz készülékcsaládra telepítette eddig a Symbian operációs rendszert, emellett Androidot és más saját mobiloperációs rendszereket is használ. Korábbi nyilatkozatok szerint a Sony Ericsson komoly elmozdulást tett az Android irányába. Egyelőre azonban Liguori még nem nyilatkozott a folyamatban lévő termékfejlesztésekről, ugyanakkor megerősítette, hogy ha nem is exkluzív, de nagyon fontos platform lesz a Sony Ericssonnak.

Mindenesetre érdekes kérdés, hogy az Android – mely az utóbbi fél évben 15 százalékos piaci részesedést nyert el a Symbian és a Windows Mobile platformoktól – lenne a biztos befutó, amire most fogadni érdemes. A Sony Ericsson első androidos telefonja az Xperia X10 volt, amelyet hamarosan újabbak - X10 mini, X10 mini pro és a hamarosan megjelenő X8 - követtek. Bert Nordberg vezérigazgató szerint a Sony Ericsson a következő években a legnagyobb androidos okostelefon-gyártóvá szeretne válni. Mint mondta, a Sony Ericsson jelenleg 17 százalékkal a második az androidos mobilok piacán, míg az első számú szereplő (HTC) 23 százalékos részesedéssel rendelkezik.

A másik lehetséges befutó a Sony Ericsson számára a Windows 7 Phone operációs rendszer lehet: a svéd NyTeknik technológiai magazinnak adott nyilatkozatában Jan Uddenfeldt, a Sony Ericsson technológiai vezetője úgy nyilatkozott, hogy bár az Android van a fókuszukban, de a közeljövőben megjelenő új Windows operációs rendszer is a "térképükön" van.

Több forgalmat bonyolítanak az amerikai postát utánzó kamuoldalak, mint az eredeti

Biztonsági kutatók szerint az adathalászatra kihegyezett oldalak általában is hatalmas látogatottságot generálnak, de a tavalyi ünnepi szezonban még az USA nemzeti postájának valódi forgalmát is sikerült meghaladni.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.