Nagy a várakozás a Nokia legújabb Lumia okostelefon-sorozata iránt, elemzők szerint ennek sikere vagy bukása alapjaiban befolyásolhatja a finn cég jövőjét. A valaha világelső mobiltelefon gyártó a szeptember elején mutatja be legújabb Windows Phone 8 alapú modelljeit.
New Yorkra és Helsinkire figyel a szaksajtó szeptember elején, a valaha világelső mobilgyártóként számon tartott Nokia egyszerre két fronton is támad megtépázott pozíciójának visszaszerzése érdekében. Az amerikai nagyvárosban szeptember 5-én tart nagyszabású médiaeseményt a Microsofttal közösen, a finn főváros pedig szeptember 5-6-án ad ismét otthont a cég szokásos éves konferenciájának a Nokia World-nek.

Beelőznek  Az előzetes információk szerint ezeken mutatja be legújabb Lumia okostelefonjait, várhatóan számszerűen hármat, amelyek már a Microsoft legújabb Windows Phone 8 platformjára épülnek. Az időzítés akár jónak is tűnhet, hiszen néhány nappal meg is előzheti a nagy rivális Apple új generációs iPhone modelljének feltételezett premierjét.

Pénzügyi szakértők szerint minden megtörténhet, lehet nagy siker, de nagy bukás is belőle, mindenesetre az elmúlt hetekben hullámvasúton ültek a Nokia-részvények. A közel másfél milliárd eurós második negyedévi veszteség hírére a papírok árfolyama 16 éves mélypontra, részvényenként 1,33 euróra zuhant, majd rövid időn belül egy 70 százalékos ugrás következett, ami mögött azonban az elemzők inkább spekulációt, mint fundamentális változásokat véltek felfedezni. Előbbi változatot igazolja, hogy azokban a napokban Stephen Elop vezérigazgató és még néhány Nokiás topmenedzser hirtelen több mint egymillió dollár értékben bevásárolt a finn cég papírjaiból. Ez elemzők szerint a cég iránti elkötelezettség mellett a jövőbe vetett hitet is mutatja.

Ki lehet az erős harmadik?
A finn gyártónak ennek ellenére nehéz lesz a visszakapaszkodás, szakértők szerint máris túl nagy előnyben van két fő versenytársa, a Samsung és az Apple. A szolgáltatók mindenesetre még várnak egy erős harmadik szereplőre, aki komoly kihívója lehet a készülékpiacot most uraló dél-koreai és amerikai gyártónak.

Miközben a Nokia nehezen talál magára az okostelefon piacán, a hagyományos mobiltelefonoknál az Asha modellekkel jól eltalálta a kínai és az indiai vevők igényét, ennek révén két év óta nem tapasztalt, 35 százalékos részesedést tudott kivívni magának az alapkészülékek kategóriájában – írja a Bloomberg.

A Gartner szerint az Asha ugyan még nem okostelefon, de egy sor funkciójában már emlékeztet rá: ezek között megtalálható az alkalmazás-letöltés, az érintőképernyő illetve az integrált közösségi média, miközben az ára pedig csak a töredéke annak.

A Nokia egyébként az idei második negyedévben 4 millió Lumia telefont adott el világszerte, ami ugyan a duplája az első negyedévi értékesítésnek, de ezzel mégsem tudja ellensúlyozni  a saját operációs rendszerű, symbianos készülékek eladásában tapasztalható zuhanást.

A Nokiát már a Lenovóval is hírbe hozták
Finnországi gyárát is bezárja a vergődő Nokia
iPhone 5: szeptember 12-én jöhet a bemutató

CIO Hungary: így változik meg az ember és a technológia viszonya

Beszámolónk utolsó része a tizenötödik CIO Hungary konferenciáról, ahol a technológiai témákon túl számtalan megközelítésből vizsgáltuk az emberi tényező szerepét is.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.