Nem revolúció, csak evolúció - így fogalmazta meg tapasztalatát egy kommentelő az Apple új tabletjének bemutatóját követően. Azóta egyre-másra bukkannak fel cikkek és blogbejegyzések arról, ki mit várt hiába. Összegereblyéztük a leggyakoribbakat.
Mivel az interneten sokkal hamarabb terjednek a negatív előjelű cikkek, kommentek, fórumbejegyzések és blogpostok az előremutatóknál, azon sem szabad csodálkozni, hogy az iPad 2 bejelentését követő napon máris úgy tűnt: mindenkinek nagyon határozott véleménye van arról, ő mit zsúfolt volna még bele a táblagépbe. A megannyi véleményből már 24 óra alatt kiolvasható volt legalább négy olyan fő terület, ahol többet, vagy épp mást vártak a legfrissebb generációtól.

Dróttalan utakon Az Apple drákói szigorral leszűkített adat- és fájlszinkronizálási alapelvei egyre többeknél csapják le a biztosítékot. "Nem igaz, hogy ennyire nem lehet odafigyelni arra, hogy a világ összes többi része mit csinál" - írta felháborodottan egy blogger, aki másokkal együtt a vezeték nélküli adatátvitelt hiányolja leginkább az iPad 2 lehetőségei közül.


A véleménynyilvánítók leginkább (természetesen) az Androiddal hozakodnak elő: a Google készülékeit csak a legszükségesebb esetekben kell "dróttal" PC-hez kötni, hiszen több fontos szinkronizálandó adattípus vezeték nélkül is megoldható. Ha pedig mégis PC-re "fanyalodnánk", a normál USB-s csatlakozáshoz semmilyen iTunes-szerű (tehát sokak szerint felesleges és idegesítő) köztes szoftvert nem kell használnunk, csak másolunk, mintha két PC kommunikálna.

Többen hivatkoznak egy olyan megoldásra, amelyért nem kellene messzire mennie az iOS fejlesztőinek, csupán házon belül pár szobával arrébb: a hamarosan érkező OS X Lion AirDrop funkciója a tabletek esetében is segítene a vezetékek szerepének csökkentésében.

Szemenszedett iGazság Bár pletyka-szinten nem emlegették, mégis sokan reménykedtek benne, hogy az iPhone 4 megjelenésekor bemutatott Retina Screen megjelenik nagyban is, az iPad 2 kijelzőjeként. Bár némelyest csiszoltak a tablet "arcán", az IPS technológiát alkalmazó végeredmény minősége mégis elmarad az iPhone 4 ünnepelt képernyőjétől. Sebaj, talán majd az iPad 3-ban...


A fenti kép gyakorlati kipróbálását a Bitport szerkesztősége
gondos mérlegelést követően határozottan ellenjavallja

Átlátszó főemlős A Samsung Galaxy Tab megjelenésekor olyan reklámszövegek is felbukkantak, mely szerint a koreai gyártó táblagépének kijelzője akár a kalapácsütésnek is ellenáll. Ez a Gorilla Glass nevű vastag és kifejezetten erős megoldásnak köszönhető, amely valóban nagyon ellenállóra sikerült. Természetesen nem is annyira a baseballütők és a kilőtt golyók elleni védelem miatt szeretik legtöbben, viszont a véletlen karcolások, vagy a tablet elejtése is jóval kisebb nyomot hagy a felületen, néha akár semmilyet.

Az iPad 2 ezen a téren nem jeleskedik, a kijelző sem anyagában, sem vastagságában nem villant rendkívülit: a kommentelők szerint az Apple nem akarta a biztonság oltárán feláldozni a jól hangzó 8,8 milliméteres készülékvastagságot és a dizájnt.

iPad 2: mennyire voltak igazak a pletykák?
Karcsúbb, gyorsabb, okosabb: megérkezett az iPad 2

Tilos a kártyázás Az Apple oldaláról teljesen érthető, miért nincs bővíthető háttértár az iPad 2-ben (sem). Limitálja a hackerek lehetőségeit, lehetővé teszi a beépített háttértár nagysága alapján történő árazást, valamint azt is, hogy az Apple különféle speciális csatoló kiegészítőket tudjon eladni az alapgéphez. A vevői oldalról azonban sokan hiányolják ezt az opciót, mivel bármennyire is "egyben van" a készülék, a felhasználók szeretnék a későbbiekben maguk is bővíteni - talán pont azért, mert annyiféle dologra használható, és a beépített tárhely gyorsan betelik a filmekkel, sorozatokkal, zenékkel és képekkel.

Egyelőre úgy tűnik, semmi jel nem mutat arra, hogy a Jobs-művek irányelvei bármennyit is változnának ebben a kérdéskörben, ezért a netes hőzöngésre fittyet hányva esélyes, hogy sem az iPhone, sem a jövőbeni modellek nem rendelkeznek majd bővítési lehetőségekkel.

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.